Tři dny, tři dopravní nehody, pět zraněných. Taková je tento týden dopravní bilance na silnicích na Havlíčkobrodsku. Poslední nehoda se udála ve středu dopoledne na silnici I/37 mezi Údavy a Ždírcem nad Doubravou. „Při nehodě se zranili tři lidé. Dva byli převezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Další byl s podezřením na těžké zranění transportována do nemocnice leteckou záchrannou službou. Zjišťování příčiny a okolností dopravní nehody je předmětem dalšího šetření,“ uvedla vrchní inspektorka vysočinských policistů Michaela Lébrová.

Nehodu řešili – tentokrát hasiči – i předchozí den, a to v Havlíčkově Brodě, když se v ulici Pražská v sedm ráno střetla dvě auta. Tentokrát se vše obešlo bez zraněných.

Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina. Ilustrační foto
Nehoda náklaďáku mezi Údavami a Ždírcem: tři zranění lidé. Silnice je uzavřená

V pondělí však řidiči už takové štěstí neměli. U Jítkova se před devátou hodinou večerní srazilo nákladní auto s osobním. „Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Chotěboř. Osobní vůz skončil po nehodě mimo silnici, převrácený na boku v poli. Při nehodě se zranili dva lidé, kteří cestovali v osobním vozidle. Zdravotníci je po nezbytném ošetření na místě události převezli sanitním vozem k dalšímu ošetření do nemocnice,“ uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Všechny nehody jsou předmětem vyšetřování.