Havlíčkův Brod – Čtyřiašedesátiletá žena se v sobotu utopila při koupání v Ředkovském rybníku. Pro objasnění přesné příčiny úmrtí byla nařízena zdravotní pitva, oznámila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté se o události, která se stala kolem 14. hodin, dozvěděli z volání na tísňovou linku 158. Žena se šla koupat, po několika minutách však bylo její bezvládné tělo nalezeno na hladině rybníka v blízkosti hráze.

Přítomní lidé ji okamžitě vytáhli na břeh rybníka a začali s oživováním, ve kterém pak pokračoval lékař záchranné služby. Čtyřiašedesátiletou ženu se však zachránit nepodařilo a přivolaná lékařka musela konstatovat smrt.

To ale nebyla jediná "černokroniková" událost uplynulého víkendu.

Dvaadvacet lidí muselo v sobotu večer opustit svůj byt v Ledečské ulici v Havlíčkově Brodě kvůli unikajícímu plynu z poškozeného potrubí.

Pracovníkům plynárenské společnosti se následně podařilo únik plynu zastavit a během noci se evakuovaní lidé mohli vrátit zpět do svých domovů. Po dva dny si však budou muset vystačit bez plynu a nepoteče jim teplá voda, oznámila to včera mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

O události se hasiči dozvěděli z volání na tísňovou linku kolem 20.15 hodin. Průzkumem místa v Ledečské ulici zjistili, že plyn uniká z narušeného potrubí jak mimo, tak přímo v domě. Z bytového domu s 24 byty hasiči evakuovali 22 lidí. Patnáct lidí si zařídilo ubytování u příbuzných 
a známých, sedmi zajistili náhradní ubytování zástupci města.