Na konto brodské Jiskry přibyly dvě vítězství

HAVLÍČKŮV BROD - Čtyři mistrovská utkání ligové házené se hrála na palubovce sportovní haly brodské Jiskry. Úspěšnost domácích oddílů byla poloviční.

18.4.2007

Střela za střelou. Brodští házenkáři nedokázali udržet krok se soupeřem, i když bělského brankáře často prověřovali.Foto: DENÍK/archiv

II. liga žen

H. BROD - PARDUBICE 30:25

Brodské házenkářky sice soupeře do vedení ani jednou nepustily, hráčky z Pardubic však nedaly ani metr hřiště zadarmo.

Hned po přestávce vyšlo Jiskře několik brejků, z čehož pramenil i slušný náskok 20:15. Potom však přišly zbytečné technické chyby a soupeř dotáhl až na 25:24. Za toho stavu podržela spoluhráčky gólmanka Brožová, která vystřídala Vojířovou.

V samém závěru hostující hráčky odcházely fyzicky, ránu do vazu jim uštědřila zkušená Kašpírková dvěma brankami v rozmezí půlminuty.

Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Vojířová, Brožová - Kolesová (3), Neubauerová (4), Kašpírková (2). Kopicová 5, Krejcarová (4), Kučerová (4), L. Kafková (5), Prodělalová, Herzánová (1), P.Kafková, Pechová (1), Pešková. Poločas 12:10.

II. liga mužů

H. BROD - BĚLÁ P. B. 30:40

S vedoucím oddílem tabulky svedli brodští házenkáři v poli vyrovnaný boj, nejlepší hráč hostů Vaníček (12 branek - pozn. red.) byl však k neudržení, a to utkání rozhodlo.

Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Dočkal (1), Jasčeg - Sláma (8), Matějů (4), M. Drozd, Holenda, Dvořák (1), Vondra, Slavík (1), Menšík (1), Zich (3), Dymáček, P. Drozd (3), Rezek (8). Poločas 18:21.

I. liga st. dorostenek

H. BROD - LIBEREC 21:23

Hostům se po deseti minutách podařila sedmibranková šňůra, což rozhodlo o vítězi zápasu. Domácí kanonýrka Hana Kutlvašrová zaznamenala dvanáct branek, ani to však nestačilo alespoň na srovnání skóre.

Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Myslivcová, Vopálková - P. Kafková, Pechová (1), Pešková, Záklasníková, Satrapová (2), Stejskalová (1), Vrbková (2), Machovcová, Kutlvašrová (12), Kraučuková (3), Megelová. Poločas 8:15.

I. liga ml. dorostenek

H. BROD - CHEB 26:20

Brodská děvčata překypovala bojovností a chutí do hry, odměnou jim bylo zasloužené vítězství nad druhým oddílem prvoligové tabulky. Roli střelkyně potvrdila v utkání Burdová.

Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Křenková, Vopálková - Beránková, Jitka Kutlvašrová (3), Kubátová, Součková (1), Hornová, Capochová(2), Špásová, Machovcová, Vrbková (4), Kraučuková (4), Stejskalová (3), Burdová (9). Poločas: 10:9.

18.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.