Házenkářky Jiskry si přijely do Českých Budějovic pro první porážku v soutěži 22:27. Poučení je jednoznačné: i když se nedaří, hráčky nesmí ztratit vůli po vítězství a až do konce střetnutí bojovat.

Na jihu Čech se nedařilo brankářkám a obrana byla chvílemi rozpustná jako cukr v horkém čaji, to se nesmí opakovat. Na brodská děvčata čekají dvě veledůležitá utkání na vlastní palubovce.

Dnes od 13 hodin přivítají Severku Ústí nad Labem, od čtrnáct dní později 12. května družstvo Kobylisy Praha.

„Pokud oba zápasy vyhrajeme, můžeme si v posledním utkání s největším konkurentem ve Strakonicích prohrát až o devět branek a postup nám neujde,“ dobře ví kouč David Kučera. Brodské házenkářky však chtějí prokázat svoji kvalitu a vyhrát všechny tři zbývající zápasy.

V dnešním boji se již na hřišti objeví spolehlivá gólmanka Ulrichová a zkušená útočnice Pecková.

„Bezpodmínečně musíme zlepšit obrannou činnost kolektivu, snad se střelecky prosadí spojky Kučerová, L. Kafková, Neubauerová a Kašpírková,“ věří kormidelník brodských házenkářek.

Zatím co ženy Jiskry tedy bojují o postup do I. ligy, jejich mužští kolegové se ve II. lize zachraňují. Dnes od 17 hodin mají za soupeře poslední oddíl tabulky Hradec Králové a povinností je naplno bodovat, v opačném případě zmizí naděje v záchranu v nenávratnu.

Obě dorostenecká družstva starosti se záchranou nemají. Mladší dorostenky se střetnou o prvoligové body od 11 hodin S Plzní, starší dorostenky přivítají družstvo Kobylisy Praha.