Trápila je marodka

Broďáky potkala smůla v žákovské kategorii. „Nejenže nemáme v tomto ročníku dostatek chlapců, ale ještě nám onemocněli borci, jako je Oldřich Varga a Jiří Červinka,“ popsal nepříjemné události brodský trenér Zdeněk Švec. A dodal: „Ostatní čtyři borci, kteří startovali, ostudu rozhodně neudělali, ba naopak, podrželi žákovskou kategorii.“

V hmotnosti do 32 kg vybojoval zlato Petr Zachariáš a do 38 kg zvítězil Jiří Kaser. Martin Holas ve váze do 85 kg vybojoval stříbro a Filip Adamec v kategorii do 53 kg obsadil bodované šesté místo.

Brali jedno umístění za druhým

V juniorské kategorii Broďáci vyhráli, co se dalo. V hmotnosti do 60 kg prvenství vybojoval Jan Chalupský, který ve finále porazil třineckého Bauera a zopakoval mistrovský titul ze seniorské kategorie. Na třetím místě skončil Jiří Milichovský.

Ve váze do 66 kg proběhlo strhující utkání mezi Novákem z Chomutova a Michalem Novákem z Havlíčkova Brodu, který nakonec svému soupeři v dramatickém utkání podlehl.

Ostudu rozhodně neudělal ani Sargis Aghababyan, který skončil na třetím místě.

V hmotnosti do 74 kg bylo brodské finále, ve kterém nad Petrem Novákem těsně zvítězil Bohumil Domkář. Cenné vítězství v základní skupině dosáhl Petr Novák, který porazil vysoko na body 7:0 a 6:0 juniorského reprezentanta Luďka Konvičného z Chomutova.

Ve váze do 96 kg obsadil první místo Andreas Hadwiger, který je věkem ještě kadet a rovněž mistr České republiky v této kategorii. Celkem se do Havlíčkova Brodu sjelo na 120 závodníků z 22 oddílů.

Brodské umístění - žáci: 32 kg Petr Zachariáš 1.místo, 38 kg Jiří Kaser 1.místo, 53 kg Filip Adamec 6.místo, 85 kg Martin Holas 2.místo.

 

Brodské umístění - junioři: 60 kg Jan Chalupský 1.místo, 60 kg Jiří Milichovský 3.místo, 66 kg Michal Novák 2.místo, 66 kg Sargis Aghababyan 3.místo, 74 kg Bohumil Domkář 1.místo, 74 kg Petr Novák 2.místo, 74 kg Jan Janda 8.místo, 96 kg Andreas Hadwiger 1.místo.