„Nepředpokládali jsme, že bychom měli po dvou zápasech na kontě dvě výhry. Jsme nováček, máme letos cíl v poklidu se zachránit,“ avizuje vedoucí mužstva Zdeněk Dvořák.

Klíčové zápasy přijdou pro tým nyní. „V sobotu jedeme vyhrát do Sezimova Ústí a potom musíme zvládnout zápas s Pískem B,“ říká sebevědomě Dvořák.

Tři výhry by měly stačit na záchranu v tabulce skupiny B. „Možná i dvě,“ spekuluje Dvořák a pokračuje: „Pád postihne dva týmy, ale soutěž se může ještě zamotat nějakými překvapivými výsledky. Tři výhry by ale měla být jistota.“

Světlá kádr před sezonou posílila o dva hráče na postu jednička. Do Světlé přišli Petr a Eva Kovačkovi. „Jsou to na druhou ligu nadstandardní hráči. Petr ale v sobotu prohrál vyhraný zápas. Ve třetím setu vedl 3:0 a 4:1, může se to ale stát. Nám by jeho výhra stejně asi nepomohla, to by musela být shoda náhod,“ přiznává Dvořák.

TK SB Světlá měl v hledáčku ještě jednu velkou rybu. „Bohužel se nám nepodařilo dotáhnout do konce přestup Michala Holendy. To bychom záchranářské starosti neměli,“ povzdechl si Dvořák.

Odchovanec havlíčkobrodského tenisu Michal Holenda totiž v posledních letech nastupoval za extraligové Mariánské Lázně.