Kučera: Do první ligy postoupit chceme. Další věci se budou řešit až potom

Zítra přivítá Jiskra od 17 hodin na vlastní palubovce pražský oddíl z Kobylis. Když brodské házenkářky vyhrají, ocitnou se prakticky jednou nohou v I. lize, neboť v posledním zápase o prvoligové body ve Strakonicích si totiž mohou dovolit prohrát až o deset branek.

A to ještě Jihočesky hrají v neděli ošemetné utkání v Pardubicích a mohou tam klopýtnout. Otazník visí pouze nad startem zraněné Kučerové, jinak bude Jiskra kompletní.

Posilou bude Musilová

„Nic speciálního jsme nenacvičovali, známe sílu soupeře, nad nímž jsme v Praze vyhráli 19:14. Soutěž máme výborně rozehranou, jde o to, abychom si to závěru sami nepokazili.

Do přestávky lze očekávat vyrovnaný boj, nesmíme dopustit, abychom doháněli náskok Pražanek. Spoléhám na to, že po změně stran by měla rozhodnout naše lepší fyzická kondice, děvčata na to mají,“ spekuluje kouč David Kučera.

Velkou posilou je návrat Moniky Musilové do brodského kolektivu. Své zkušenosti v jejím premiérovém utkání uplatnila především v obranné fázi, kde dirigovala své spoluhráčky, navíc ji vycházela i střelba.

„Rozhodne, kdo více využije chyb soupeře, kdo dokáže častěji přejít do rychlého protiútoku. Do I. ligy postoupit chceme, když se to podaří, teprve potom musíme řešit jak dál, čekalo by nás hodně problémů,“ uvědomuje si lodivod brodských házenkářek.