V letošní sezoně bude Prášek bojovat ve třídě do 125 ccm na nové motorce.

„V I. kvalifikaci se mi podařilo vyjet skvělé 1. místo v Mistrovství české republiky a 3. místo v Alpsko Jadranském šampionátu. Ve II. kvalifikaci jsem ještě svůj čas o 1,2 sekundy vylepšil, a tak jsem si obhájil umístění z první kvalifikace a do závodu jsem startoval z první řady,“ uvedl svůj úspěch mladý závodník, který do závodu odstartoval skvěle, kdy vyjel jako jednička Alpsko Jaderském šampionátu i jako jednička v mistrovství české republiky.

„Do první zatáčky jsem najel příliš rychle a byl jsem dlouhý a dostal jsem se na 5. místo. Závod se jel na 11 kol, což je docela veliká porce. Během dvou kol se vytvořila skupinka, ve které jsem bojoval o 3. místo v Alpe a 1. místo v Mistrovství české republiky. Byli to skvělé boje. Nakonec po strhujícím posledním kole se mi podařilo dojet 1. v mistrovství české republiky a 3. v Alpsko Jadranském šampionátu. Pro mě to byl životní úspěch, protože se mi poprvé ve třídě 125 ccm podařilo vyhrát a dojet 3. v Alpe mezi zahraničními závodníky,“ uvedl s úsměvem na tváři Prášek.

Další závod Mistrovství české republiky se jede při Alpsko Jadranském šampionátu za 4. týdny na Maďarském okruhu Pannoniaring.

Výsledky Mistrovství ČR 125 GP:

1. Prášek, 2. Šembera, 3. Ertl. Výsledky Alpsko.

Výsledky Jadranského šampionátu 125 GP:

1. Györfi (HUN), 2. Gnani (IT), 3. Prášek (ČR).