Nejzkušenější čeští softballisté zůstali po Světovém poháru, který se konal od 18. do 24. června v Praze a Havlíčkově Brodě, doma.

A tak se do širšího výběru, který cestoval na šampionát do belgického Beverenu, dostali i zástupci Havlíčkova Brodu - nadhazovač Jaroslav Müller a kouč Dušan Šnelly, který vůbec poprvé stál na střídačce seniorské reprezentace, kde doplňoval hlavního trenéra Leoše Hrabačku.

„Před odjezdem jsme si dali za cíl medaili, vše ostatní bylo nad plán. Zlato je super, ale bezvadné je i to, že si mladí hráči určitě odvezou spoustu zkušeností,“ doplnil Hrabačka.

Havlíčkobrodský softballista Jaroslav Müller se poprvé na nadhazovací prkno dostal už v úvodním zápase s Izraelem, který dohazoval. Ale výrazněji na sebe upozornil až v prvním vzájemném zápase s Dánskem, v něm ale nezabránil porážce 1:6.

„Věděli jsme, že jedna porážka nic neřeší. Bylo jasné, že se do play off dostaneme, a tam jsme se chtěli pokusit jim porážku vrátit,“ podotkl nadhazovač českého tým Jaroslav Müller.

Po základní části po vítězstvích nad Izraelem 11:0, Chorvatskem 11:1, Velkou Británií 7:0, Nizozemím 6:4, Belgií 2:1 a Slovenskem 20:1 a jednou porážkou 6:1 s Dánskem obsadili druhé místo, které jim přiřklo v souboji o přímý postup do finále podruhé v turnaji Dánsko.

V něm začal na nadhozu Roman Matuška, ale ve čtvrté směně se musel poroučet.

„Dánský kouč reklamoval naše špatné střídání, proto Roman nemohl zápas doházet,“ vysvětlil překvapivé střídání Müller. Tomu se nástup do čtvrté směny povedl na výbornou. První pálkař sice zaznamenal třímetový odpal, ale pak Müller udělal tři strike- outy v řadě. Výraznou měrou tak přispěl k výhře 5:4 a postupu do bojů o zlaté medaile.

Ve finále opět narazili na Dánsko v opravě přehráli reprezentanty Nizozemska 5:2. „Ve finále už jsem neházel, byl jsem i docela rád, protože bych byl nervózní,“ připustil havlíčkobrodský softballista Müller. „Chtěl jsem nechat házet staršího,“ dodal.

V posledním zápase turnaje dominovaly obrany. Rozhodující okamžik přišel v páté směně. Češi sice měli na kontě dva outy, ale pak obsadili dvě mety. Po následném odpalu získali dva body a Dánové už na český náskok nedokázali odpovědět. „Po posledním outu jsme se všichni seběhli k Matuškovi a začali jsme hulákat a radovat se,“ oživil sobotní vzpomínky Müller.