Náročný běh

Mezi závodníky byl i Jiří Beránek, který mimo jiné externě pracuje v redakci havlíčkobrodského Deníku.

V závěrečné disciplíně museli závodníci zdolat nejvyšší vrchol okolí – Melechov. „Běh byl ještě náročnější než loni,“ připustil brodský triatlonista a obhájce prvenství Jiří Beránek, který tentokrát obsadil bronzovou příčku.

Trať nejlépe zvládl Lukáš Nedělka z Kněžic, který za sebou nechal chotěbořského Františka Tichého a právě Beránka.

O stříbro válčili čtyři

Nedělka vyhrál prakticky způsobem start - cíl, když už z vody vylézal jako první. Velký boj se ale strhl o stříbrnou příčku. Po druhé části měl nejlepší pozici Ondřej Johannis, na kterého se ovšem dotáhl Beránek, Šmíd a Tichý.

Závěrečnou disciplínu zvládl nejlépe Tichý, kterému to vyneslo druhé místo.

„Předběhl mě nějaké čtyři kilometry před cílem. Divil jsem se, jak běžel rychle,“ usmívá se nejlepší závodník v cyklistické části Beránek.

Výsledky:

1. Lukáš Nedělka 2:50:56 (plavání: 5:57, kolo: 1:57:53, běh: 47:26), 2. František Tichý 2:54:31 (8:46, 2:02:00, 43:45), 3. Jiří Beránek 2:56:02 (8:09, 1:56:34, 51:19), 4. Ondřej Johannis 2:57:51, 5. Miroslav Seidl 3:00:50, 6. Martin Šmíd 3:03:10, 7. Zdeněk Kašpar 3:08:41, 8. Matěj Rajnošek 3:12:15.