Házenkářky propadly ve druhé půli

HAVLÍČKŮV BROD - Ani třetí vystoupení brodských prvoligových házenkářek nepřineslo první body. Naopak muži si připsali první vítězství, když byl zápas v jejich prospěch kontumován.

25.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

II. liga mužů

SLAVIA – H. BROD 0:12 (kontumačně)

Na Slavii odjeli brodští hráči s cílem získat první ligové body. Do utkání vstoupila Jiskra úspěšně, od začátku vedla a kontrolovala si poměrně solidní pětibrankový náskok.

Čtyřiatřicet vteřin před koncem prvního poločasu neunesl hráč Slavie Praha sporné výroky rozhodčího a inzultoval ho. Poté byl zápas kontumován ve prospěch Jiskry.

Sestava Havlíčkova Brodu: Dočkal, Jaščeg - Sláma, Matějů, Kadlec, Holenda, Dvořák, Vondra, Slavík, Menšík, Zich, Dymáček, Drozd, Rezek.

MOST – H. BROD 28:24

Celý první poločas byl v režii hráček Jiskry. Hosté hráli s vysunutou obranou, což činilo domácím problémy a podařilo se bránit domácí kanonýrku Martínkovou.

Jiskra vedla po celý první poločas a vypadalo to, že se konečně dočká svých prvních prvoligových bodů.

Druhý poločas byl pravým opakem toho prvního. Havlíčkův Brod v úvodu druhého poločasu výrazně polevil v obraně, nechal prostor domácí střelkyni Martínkové a domácí se tak poprvé dostali v 38. minutě do vedení 16:15.

Jiskře se vzápětí podařilo srovnat a ve 43. minutě opět měnila skóre ve svůj prospěch. Až do 52. minuty se Jiskra s Mostem přetahovala o vedení, v závěru kralovala opět domácí Martínková.

„Holky v případě, když prohrávají o dva, tři góly, sklopí hlavy a přestávají bojovat a působí naprosto odevzdaně. Nevím proč, když na vítězství mají,“ všiml si trenér havlíčkobrodských prvoligových házenkářek David Kučera.

„Holky odehrály dva rozdílné poločasy. V prvním dobře bránily, naopak ve druhém se nám to nedařilo,“ dodal.

Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Vojířová, Ulrichová - Kolesová 3, Kafková 2, Kašpírková 2, Neubauerová, Stehlíková 3, Kvasničková 1, Krejcarová 7, Herzánová 1, Pecková 3, Burdová 4, Šrámková. Poločas: 11:15.

25.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.
1

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.