V reprezentačním dresu se domácímu publiku představil také havlíčkobrodský rodák Roman Mareš.

„Vůbec jsem nevnímal, že hraju v Brodě. Bral jsem to jako kterýkoliv jiný zápas,“ nechal se slyšet český kanonýr.

Náročný program

Zaplněná sportovní hala sledovala exhibici domácích reprezentantů.

Ti se snažili předvádět nejrůznější technické finesy, kterými bavili diváky. Odměnou jim byl potlesk na otevřené scéně.

Jedním z nejvytíženějších hráčů národního týmu byl bezesporu právě Roman Mareš. Ten odehrál během tří dnů tři zápasy. V pátek nastoupil v Kladně k prvnímu duelu s Maltou, o den později byl na soupisce Ždírce ve fotbalovém utkání krajského přeboru v Pelhřimově a v neděli znovu naskočil do odvety s Maltou.

„Mám toho plný zuby, bylo to opravdu hodně náročné. Hlavně po stránce cestování. Jsem rád, že si teď trochu odpočinu,“ svěřil se Roman Mareš.

Euro se blíží

Pro českou futsalovou reprezentaci byl nedělní duel posledním testem před mistrovstvím Evropy v Portugalsku, které začíná 17. listopadu. Česko čekají v základní skupině souboje s Rumunskem, domácím Portugalskem a Itálií.

„Doufám, že alespoň nějaký bod ulovíme. Rumunsko teď začalo vystrkovat růžky, Portugalsko hraje doma a Itálie je jeden z nejlepších světových mančaftů,“ zamýšlí se Roman Mareš, který se na šampionát zřejmě vypraví i se svým bratrem Michalem.

„Měli bychom na devadesát procent jet s bráchou oba, ale samozřejmě bude záležet, jestli vydrží zdraví,“ uvedl havlíčkobrodský rodák.

ČESKO – MALTA

11:0

Góly: Dlouhý 3, M. Mareš 3, Novotný, Sluka, Formánek, Rešetár, Sláma. Rozhodčí: Ježek – Kovárník. Diváci: 350. Poločas: 6:0. Česko: Gerčák – Blažej, Plejer, Novotný, Sluka, R. Mareš, Dlouhý, Formánek, Frič, Rešetár, M. Mareš, Sláma, Janovský.