Jak jste se vůbec dostal na post trenéra mužů havlíčkobrodské Jiskry?
Když jsem skončil s extraligovým trenérstvím v Brně, zavolal mi známý brodský volejbalový nadšenec Vašek Meloun se žádostí, abych jim pomohl.
Přišel jste v roli zachránce II. ligy. To se podařilo, v letošní druholigové tabulce se Jiskra může překvapivě pochlubit druhou příčkou.
Hodně jsme trénovali, zlepšila se výkonnost nahrávačů, mohli jsme mít na svém kontě dokonce o jednu, dvě výhry více. Tým však ještě není v takové formě, aby mohl myslet na špici, potřebuje dozrát.

Jak tedy hodnotíte současnou výkonnost svých svěřenců?
Spokojen jsem s organizací hry, kluci hrají podle určeného systému. Zlepšili se v obraně, pracujeme na tom, aby se zlepšila i hra v útoku. Tam máme slabinu, potřebujeme více útočit středem hřiště.

Kdo patřil v dosavadním průběhu druholigové soutěže k tahounům týmu, kdo bral na sebe zodpovědnost v zápasech?Výborně hraje Honza Meloun, k oporám patří oba nahrávači Petr Vašíček i Jan Barák, oba hostují z Velkého Meziříčí. V útoku mě velice příjemně překvapil Jirka Pátek, který loni přišel z Přibyslavi.

Na čem je potřeba hlavně zapracovat ?
Především na taktice v útoku, na sehranosti čtyř útočníků s nahrávačem. To znamená v útoku lépe kombinovat a snáze uhrávat míče. Poněvadž mezi hráči převládají vysokoškoláci, trénujeme pouze dvakrát týdně – ve čtvrtek a v pátek, dobrovolný trénink je v pondělí a nyní o zimní přestávce do 19. ledna, kdy začínají další boje ve druhé lize, přidáme ještě i trénink v neděli.

Máte jako trenér kam sáhnout, jak vypadají brodské mládežnické týmy?
Zatím největším mínusem brodského volejbalu je skutečnost, že nefunguje jako jednotný klub. Každé družstvo funguje samostatně bez jakékoliv návaznosti. Největší nadějí brodského volejbalu jsou dorostenci, kteří pod vedením Petra Dostála hrají krajský přebor. Záleží na tom, jak zodpovědní budou kluci v dalším trénování. Nadějní hráči, jako je například světelský Vítek Lacina, který hostuje v extralize kadetů ve Velkém Meziříčí, v družstvu určitě jsou. Ale jak jsem říkal, záleží to i na nich.

Jak zní předsevzetí druholigového týmu Havlíčkova Brodu do jarní poloviny soutěže, která začne 19. ledna?
Uhrát to, co jsme dokázali na podzim. Kdybychom případně přidali jednu dvě výhry navíc, nezlobil bych se (úsměv). Na vyšší ambice v současné době zatím nemáme zázemím ani fungováním klubu. Postupu do první volejbalové ligy bychom se ale samozřejmě nebránili, zatím je to ale ve hvězdách. Do konce soutěže je přece jen ještě dlouhá doba.