„Je teprve začátek sezony, hlavu si z toho rozhodně nedělám. Kluci si zatím užili posilovny, tělocvičny, spinningu a výběhů do terénu,“ pokyvuje hlavou trenér Josef Soural. „Na hřišti jsme se setkali pouze při zápasech, takže individuální chyby a špatná práce s míčem jsou pochopitelné,“ upřesňuje šéf brodské lavičky.

Od začátku února dojde k podstatné změně. Slovanisté budou dvakrát v týdnu trénovat na umělé trávě v Humpolci, v náplni již bude práce s míčem, nácvik rychlosti a herních situací.

Z loňského kádru odešli záložník Michal Šťastný do Rakouska, útočníka Lišku zatím neuvolnil Pelhřimov, činnost ukončil obránce Procházka. Příchod tří hráčů z brněnských oddílů se dojednává.

„V přípravě je pětadvacet fotbalistů, účast na trénincích je osmnáct až dvacet hráčů, ostatní jsou z různých důvodů - nemoc, směny v zaměstnání – omluveni. Po této stránce jsem spokojen. V širším kádru jsou i tři dorostenci, gólman Koudelka, obránce Netopilík a záložník Dalibor Bláha, z rezervního týmu s áčkem trénují brankář Holcman, záložník Teplan a útočníci Zeman s Zimprichem. Někteří z nich si mohou vybojovat i účast v základním kádru,“ připomíná Soural.

Na rozdíl od krajských soutěží začíná divize již 16. března a Slovan má hrát doma s Blanskem. Je však předpoklad, že hřiště Na Losích nebude ještě v regulérním stavu, v tom případě by se utkání hrálo na umělé trávě v Humpolci.

Udržet divizní soutěž a ještě v letošní sezoně si zahrát na umělé trávě Na Losích je Souralovo vroucí přání.

 

Autor: ALOIS SVOBODA, TOMÁŠ ROSECKÝ