KADAŇ – H. BROD
3:4 p

Hosté vyrukovali na Kadaň pomalováni válečnými barvami, ale úvod zápasu byl hodně opatrný. Oba týmy si byly vědomy, o co se hraje. Přesto jako první do vedení šel brodský tým, po kombinaci Sýkora – Liška, otevřel druhý jmenovaný skóre. Sokol udeřil do první pauzy ještě jednou, když při signalizovaném vyloučení dovezli hostující hráči míček až do branky. Poté několikrát nebezpečně udeřila i Kadaň, ale brankář Přibyl vše pochytal.

Když ve druhé třetině zvýšil Sýkora už na 0:3, zdálo se být rozhodnuto. Jenže chyba lávky. Domácí dokázali ještě během druhé části snížit na rozdíl jediné branky.

Ve třetím dějství chtěli brodští hráči výsledek udržet, jenže nepovedlo se. Ale pět minut před koncem vygradoval tlak Kadaně, která vyrovnala.

V prodloužení Brod přežil dvouminutové oslabení. Poté udeřili, vstřelili gól, jenže ten rozhodčí kvůli posunutí branky neuznali. Nakonec přeci jen rozhodli hosté, když po ose Míka – Sýkora a Liška doputoval míček až do branky.

„Udělali jsme sice hodně chyb a je co zlepšovat, ale dokázali jsme se s tím poprat a dovézt utkání do vítězného konce. Doufám, že se po vítězství uklidníme a v Brodě všechno dotáhneme do vítězného konce,“ nechal se slyšet brodský útočník Lukáš Roztočil.

Odveta je na programu v sobotu v brodské sportovní hale od 20 hodin.

Branky Havlíčkova Brodu: Liška 3, Sýkora. Třetiny: 0:2, 1:1, 2:0 – 0:1. Havlíčkův Brod: Přibyl – Rezek, Míka, Rybecký, Štefánek – Liška, Sýkora, Beránek – Čapek, Roztočil, Čmakal.