Stejskal byl zklamaný

Nejlépe v celkovém hodnocení dopadl Zbyněk Stejskal, který dojel na 33. místě. Milan Klement do cíle dorazil 54., Tomáš Faltus 90., Miroslav Staněk 147. a poslední z brodských závodníků dorazil do cíle Jaromír Lapeš na 450. místě.

Ovšem kromě celkového hodnocení bojovali cyklisti Veloservis Teamu i v jednotlivých kategoriích. Staněk zcela ovládl kategorii mužů nad 100 kg, kde podle předpokladů a s přehledem vyhrál.

Stejskal dojel mezi muži nad 30 let šestý. „Bohužel drobná kolize těsně před startem mi nedovolila vystartovat z dobré pozice a sjíždění závodníků na rovinatém terénu ve větru bylo nad moje síly. Když mě ještě v závěru postihl drobný pád, tak bylo jasné, že do umístění na medailové pozice určitě nezasáhnu,“ prozradil Stejskal.

Lapeš získává zkušenosti

Po dvouleté odmlce se vrátil k cyklistice Milan Klement, který skončil 22. ve své kategorii. Tomáš Faltus zajel naproti tomu svoje maximum. „Poslední z brodských závodníků Jaromír Lapeš je nováček na MTB závodech a teprve sbírá zkušenosti,“ řekl Stejskal.

Jan Hammer a reportéři Deníku