Do první etapy v Novém Městě na Moravě vyrazilo celkem asi 63 jezdců z České republiky, Holandska a Německa. Ze závodníků Veloservisu v této etapě uspěl hlavně Tomáš Čer a do cíle dorazil na druhý.

Druhé dějství se startem a cílem v Bystřici nad Pernštejnem bylo velmi náročné. Veloservis se rozhodl vše obětovat ve prospěch Tomáše Čera s tím, že se pokusí ho obléci do žlutého trikotu. V boji mu velmi pomohli Horák s Fialou, kteří neustále hlídali nástupy soupeřů a Čeru tak dovezli v první skupině do posledního kola, kde již musel sám ukázat, co v něm je. Bohužel poslední kopec mu nesedl a do cíle dojel na 4. místě.

Třetí etapa se odehrávala na krátkém okruhu v Losenici. Havlíčkobrodští vše opět vsadili na Čera se snahou o jeho posunutí se v celkovém pořadí. Od startu jim ale odjela menší skupina, kterou se v průběhu etapy již nepodařilo dojet. Vše ale naznačovalo, že Brodští jsou dobře připraveni pro další den.

Ve čtvrté královské etapě s tradičním stoupáním na Sklenné odváděli zpočátku dobrou práci jezdci Čer, Běhounek, Kachlíř a Horák, když dokázali hlavní pole udržet kompaktní pro další průběh závodu. Jan Fiala pak ukázal, že opravdu umí, a nechyběl v žádném dalším úniku, když ten rozhodující dokázal dotáhnout až do cíle a po samostatné jízdě protnul pásku s rukama nad hlavou. V hlavní skupině dojel Tomáš Čer a obsadil celkové páté místo.

(mb, rv)