V disciplíně 30+30 pomalé, rychlé běhy zvítězila sestava Josef Nikl, František Losos a Jan Dovrtil o deset bodů. „Každý střelec má 30 ran, střílí se na vzdálenost 50 metrů a terč se pohybuje po desetimetrové trati. Pomalý běh znamená, že terč přejede úsek za pět vteřin, při rychlém za dvě a půl vteřiny,“ vysvětluje úspěšný havlíčkobrodský střelec.

Druhou medaili přidali čeští střelci v mixu. „To se střílí dvakrát dvacet ran a střelec neví, jestli mu vyjede rychlý nebo pomalý terč,“ doplňuje Nikl. Český tým v této disciplíně nakonec vyválčil bronzovou medaili.

Reprezentanti se srovnali za sebou

V individuálním hodnocení disciplíny 30+30 pomalé, rychlé běhy se český tým seřadil hned za sebou, což mu v konečném účtování nakonec přineslo nejcennější medaili. Losos byl třetí, Nikl čtvrtý a Dovrtil pátý.

Druhou disciplínu zvládl nejlépe Nikl, který byl pátý. „V disciplíně, kde jsme získali zlatou medaili, to byla dobrá práce všech. Sice je to neolympijská disciplína, ale přesto jsme hodně trénovali. Na to, jaké jsou v Čechách podmínky, tak je to skvělý výsledek,“ prozradil Nikl.

Příprava začne na konci prázdnin

V myšlenkách se už ale mladému českému reprezentantovi honí další šampionát, tentokrát bude světový. „Ambice mám nejvyšší, rád bych vybojoval nějakou medaili,“ nechal se slyšet brodský střelec.

Mistrovství světa bude v říjnu opět v Plzni. „Samotnou přípravu začnu na konci srpna, poté bude následovat mistrovství republiky a soustředění na Slovensku,“ přibližuje program před říjnovým domácím světovým šampionátem Nikl, kde bude brodský střelec bojovat o cenné kovy hned ve čtyřech disciplínách a bude střílet ze vzduchové pušky i malorážky.

„Největší podporou je pro mě rodina, která mě ke střelbě dovedla a také strojírenská škola ve Vlašimi, kam chodím,“ tvrdí. „Přece jen dvě stě padesát zameškaných hodin není jen tak,“ usmívá se. „Naštěstí škola mi vychází maximálně vstříc,“ uzavřel Nikl.