Potom však udeřil blesk z čistého nebe. V týmu UP Olomouc nastaly problémy a klub požádal o výměnu soutěže s některým oddílem ze II. ligy. Jako druhý tým uplynulého ročníku byla první na řadě brodská Jiskra. „Po krátkém jednání došlo k dohodě,“ přibližuje vedoucí brodského mužstva Václav Meloun.

Velké nároky na hráče i vedení

Brodská Jiskra si tak zahraje druhou nejvyšší volejbalovou soutěž, kde bude soupeřit se Slavií Havířov, VSK Staré Město, Sokolem Dobřichovice, VŠSK MF Praha, EGE České Budějovice, ČZU Praha, Bižuterií Jablonec, Volejbalem Brno B, Tatranem Poštorná, Odolenou Vodou a Verosem Chomutov.

„Tak vysoká soutěž se tady ještě nikdy nehrála, účast v ní klade velké nároky na vedení oddílu i samotné hráče. Když již jsme se do toho pustili, bude naší snahou i čestně obstát, i když to bude hodně obtížné,“ filozofuje Meloun.

„Současný kádr je nutno posílit o dva, tři hráče,“ dodává. Navíc jedna z opor brodských volejbalistů Jan Meloun je po operaci ramene a do podzimních bojů těžko zasáhne. Na smeči by ho měl nahradit Šesták z Velkého Meziříčí, v hledáčku jsou další dva hráči, jde především o post druhého nahrávače.
„Po odchodu zkušeného Petra Judy, který je vázán reprezentačními povinnostmi, povede prvoligový tým hlavní trenér Milan Kučera, asistentem bude Petr Dostál. Petr Juda slíbil konzultační pomoc,“ prozradil Václav Meloun, který zůstává na postu vedoucího mužstva.

Generálkou bude český pohár

Přes léto si volejbalisté Jiskry udržují kondici různým způsobem. Někteří hrají antukovou ligu, jiní se zkouší uplatnit v plážovém volejbale. První velkou prověrkou bude účast na tradičním turnaji v Dřevěnicích, kde je Jiskra přihlášena v kategorii I. třídy. Generálkou na první ligu pak bude semifinále českého poháru, který se 20. září hraje turnajovým způsobem. V Odoleně Vodě budou mít brodští volejbalisté za soupeře MFF Praha, Českou Třebovou a místní tým Odoleny Vody. Dále postupuje pouze vítěz.

Trénovat na nový ročník začnou volejbalisté Jiskry pravidelně třikrát v týdnu od 20. srpna v brodské sportovní hale. Prvoligová soutěž začne v pátek 26. září a Jiskra přivítá na své palubovce družstvo ČZU Praha, hned druhý den v sobotu 27. září bude mít opět výhodu domácí palubovky proti družstvu Bižuterie Jablonec.

Alois Svoboda