Tentokrát se diváci mohou podívat na ryze havlíčkobrodský tým, barvy českého softballu totiž budou hájit prvoligoví Hroši, kteří jako pořadatelé získali divokou kartu.

Kromě domácího týmu se představí ještě pražský Radotín, chorvatský Záhřeb, dánský Horsholm, francouzské Contes, nizozemské týmy z Utrechtu a Haarlemu a belgický Beveren. Turnaj se bude hrát ještě v Pardubicích, kde se odehraje celkem pět zápasů, ale hlavní sídlo bude v brodské Hippos aréně.

Čtyři nejlepší týmy půjdou do play off

Boje začnou v pondělí už v 11 hodin, slavnostní zahájení bude v 19 hodin, po něm se ve svém prvním utkání představí havlíčkobrodští softballisté. Ještě před startem turnaje budou zástupci týmů přijati představiteli města na havlíčkobrodské radnici.

„Poté, co se každý utká s každým, postoupí čtyři nejlepší celky do play off, kde budou bojovat v pátek a v sobotu o konečné umístění,“ prozradil organizátor Dušan Šnelly.

Brodský tým na evropské klání posílil. V kádru bude mít dokonce trojici čerstvých evropských šampionů, včetně brodského nadhazovače Jaroslava Müllera. „Turnaje se zúčastní i reprezentanti Petr Vácha ze Spektra Praha a Jiří Brabec z pražského Tempa. Třetí posilou je Ota Malý také z pražského Spektra,“ prozradil Šnelly.

Turnaj vyvrcholí v sobotu, kdy se hraje o titul.

 Infografika