Trenéři David Kučera a Renata Pajerová mají před zahájením I. ligy plnou hlavu starostí. Největší ztrátou je odchod kanonýrky Karly Burdové, která je na hostování v pražské Slavii. Aktivní činnost hodlá ukončit brankářka Kristina Vojířová, tíha zodpovědnosti tak zůstane na Martině Ulrichové.

Dobrou zprávou je fakt, že v nastávající sezoně bude oblékat dres Jiskry ještě Anna Kvasničková, ta patřila v loňské sezoně k oporám kolektivu.

Po zranění začíná trénovat Pavla Kopicová a také Žaneta Neubauerová není zcela zdravotně fit. Starší dorostenky Pešková, R. Špásová, Pechová a Satrapová požádaly o hostování v druholigové Ledči. Brodští trenéři je však mohou v případě potřeby povolat.

„V současné době mám pohromadě pouze dvanáctičlenný kádr hráček, a to je na druhou nejvyšší soutěž málo“, je si vědom kouč David Kučera.

Prvním testem před zahájením sezony byla účast na turnaji, který se hrál v brodské sportovní hale. Házenkářky Jiskry prošly turnajem bez ztráty kytičky. Postupně porazily Chrudim (24:16), Bohunice (24:12) a Liberec (20:18).

Sestava a branky: Ulrichová, Vojířová – Stehlíková 7, Kraučuková 6, Krejcarová 7, Kvasničková 12, Kafková 4, Kolesová 2, Herzánová 1, Musilová 5, Olachá 10, Šrámková 8, Kašpírková 4, Vrbková 3, Neubauerová, Landsmanová.

Alois Svoboda