Brodským Hrochům jde prostředí Hippos arény evidentně k duhu a po třech vyhraných zápasech jsou jednou nohou v play–off.


HAVL. BROD – BEVEREN 8:1
V pondělí večer, bezprostředně po slavnostním zahájení, rozdrtil domácí celek bez větších problémů belgického soupeře. Belgičtí softbalisté drželi krok jen do poloviny zápasu, kdy byl stav pouze 2:1. Závěr už byl exhibicí brodských hráčů.


HAVL. BROD – CONTES 9:1

V úterý po obědě nastoupili domácí proti francouzskému Cobras Contes. Přestože soupeře posílil na nadhozu kanadský nadhazovač, měli Hroši od začátku navrch a svůj náskok postupně navyšovali až na konečných 9:1.
„V obou zápasech se výrazně prosazovaly posily Petr Vácha a Ota Malý ze Spectra Praha a Jiří Brabec z Tempa Praha.V obraně hraje prim další reprezentant, domácí nadhazovač Jaroslav Müller, který toho soupeřovým pálkařům mnoho nedovolil“, řekl k zápasům manažer týmu Dušan Šnelly.


HAVL. BROD – HAARLEM 6:4
V úterý večer čekal Hrochy doposud nejtvrdší oříšek. Největší favorit EHS Haarlem má v sestavě celou řadu cizinců a přijel s jasným cílem obhájit loňský triumf.
Domácí celek ale postavil všechny papírové předpoklady na hlavu a na soupeře doslova vlétl. Za velké podpory fanoušků hned v úvodní směně hostující Ota Malý vystřelil ven ze stadionu dvoubodový homerun, ve druhé směně ho napodobil jeho kolega Petr Vácha. Hroši vedli po dvou směnách 5:0, a tak musel být novozélandský nadhazovač Haarlemu střídán za argentinského reprezentačního nadhazovače.
Ve třetí směně se favorit dokázal vrátit do zápasu a čtyřmi body dotáhl skóre. Jenže poté vytáhli domácí trenéři své největší eso a na nadhoz se postavil čerstvý mistr Evropy Jaroslav Müller. Ten dokázal zastavit nápor Holanďanů a do konce zápasu nepovolil soupeři ani bod. Naopak Hrochům se ještě jednou podařilo skórovat, a tak se po výsledku 6:4 zrodilo největší překvapení turnaje.


Ostatní úterní výsledky: Horsholm – Utrecht 9:2, Beveren – Záhřeb 8:1, Utrecht – Radotín Praha 13:2, Haarlem – Beveren 8:0, Contes – Záhřeb 7:0.

Viktor Kučera