Po závodech mistrovství světa v Brně, kdy měl při kvalifikaci pád, musel sice Prášek repasovat celý podvozek své hondy, přesto v závodech pak válel.

Velká konkurence

Kvalifikace se Práškovi nepovedla úplně podle představ. „Sice jsem zajel super čas 2:14,700, ale v nabité konkurenci to stačilo během první kvalifikační jízdy jen na osmé místo. Ve druhé kvalifikaci jsem zajel téměř stejně a propadl jsem se na desáté místo,“ prozradil Prášek.

Ani v úvodu závodu se mu příliš nedařilo. „Po startu jsem se propadl až na patnácté místo, a pak bylo velice těžké dostávat se dopředu. Protože, když jsem předjel soupeře, tak mi to hned na rovince z větru vrátili,“ řekl mladý brodský jezdec.

Nástup se povedl

Prášek se nicméně přece jen dokázal dostat až na čelo závodu, nakonec se dostal až do skupinky, která bojovala o třetí místo v klasifikaci Alpsko-jadranského šampionátu a druhé místo v českém mistrovství. „Tři kola před cílem jsem se pokusil o trhák, ale soupeři se dostali přede mě. Nakonec jsem to vzdal a vezl jsem se za skupinou, abych pošetřil motorku i gumy,“ vysvětluje Prášek.

Brodský motocyklista to zkusil ještě jednou. „V posledním kole se mi už to povedlo, a tak jsem třetí v Alpsko-jadranském šampionátu a druhý v hodnocení mistrovství ČR,“ upřesnil Prášek.

Poslední závod čeká na jezdce v neděli na maďarském Hungaroringu. „Na vedoucího Karla Peška (bratr známějšího Lukáše – pozn. red.) ztrácím šest bodů. To sice není až tolik, ale on jezdí na aprilii z mistrovství světa, proto je to prakticky nemožné. Ale uvidíme, zázraky se také dějí,“ uzavírá závodník.