Příprava

„Příprava na sezonu byla kvalitní, na dvou turnajích jsme prověřili výkonnost hráček. Radostná je skutečnost, že nedošlo ke zranění a v premiéře až na gólmanku Ulrichovou, která je na dovolené, nastoupíme kompletní,“ oddechla si trenérka Renata Pajerová.

„Pracovalo se na zrychlení tahu na branku rychlými protiútoky. Příprava prokázala, že v tom směru se naše hra opravdu zlepšila. Snad se zbavíme mnohdy zbytečné nervozity a vyvarujem se zbrklých přihrávek, naší největší slabiny,“ říká Pajerová.

V sestavě brodského týmu bude chybět také zkušená Lenka Pecková. „Pro mě je tato sezona jubilejní, deset let jsem hrála národní a deset let mezinárodní házenou. První dvě utkání vynechám, dám přednost trenérské práci u prvoligových starších dorostenek. Když mě potom trenéři povolají, ráda vypomohu,“ říká Pecková.

Domácí zápasy

Trenéři David Kučera a Renata Pajerová mají k dispozici čtrnáctičlenný kádr. První rok ve vyšší soutěži bývá vždycky krutý, děvčata však prokázala v jarní části již stabilní formu a získala i potřebné zkušenosti. „Musíme získávat body především na vlastní palubovce, v loňské sezoně se nám doma některá utkání nevydařila a ztráta se potom těžko dohání,“ shoduje se trenérská dvojice.

V kádru Jiskry se počítalo s Bárou Satrapovou, Romanou Špásovou, Veronikou Pechovou a Martinou Peškovou, které přestupují z kategorie dorostenek mezi dospělé. Nakonec se však rozhodly pro hostování v Ledči, kde dostanou ve druholigových bojích místního Kovofiniše více prostoru ke hře.

Ze starších dorostenek však přece jenom posílí kádr Pavla Vrbková, Marta Plachá a Martina Kraučuková.

Utkání ve sportovní hale začíná již ve 13 hodin. Se stejným soupeřem se střetnou od 11 hodin mladší a od 15 hodin starší dorostenky. Házenkářský den uzavřou od 17 hodin muži Jiskry, jejichž soupeřem v boji o druholigové body bude Jablonec.

Alois Svoboda