Kubera se v kvalifikaci přiblížil vyrovnání českého národního rekordu a samozřejmě rozjížďky vyhrál. Dvě stě metrů zvládl za 6,208 vteřiny a 402 metrů za 9,785 vteřin v rychlosti 216 km/h. Druhý v kvalifikaci skončil pozdější vítěz posledního dragsterského klání Jakub Janoušek, který poprvé ve své kariéře zajel čas pod deset vteřin.

Souboj o prvenství

Když chtěl Kubera pomýšlet na titul mistra republiky, musel vyhrát jízdu nad vedoucím jezdcem klasifikace Františkem Smrčkem. To se nakonec chotěbořskému jezdci povedlo časem 10,1.

„Na poslední finálovou jízdu jsme chtěli ještě vylepšit čas z první jízdy, protože o vítězi šampionátu už bylo rozhodnuto. Dovolili jsme si proto zaexperimentovat a vyzkoušeli jsme nejlehčí převod. Volba to byla výborná, bohužel vysoké otáčky na startu celou jízdu na rekord zhatily. Motorku jsem po startu zvedl na zadní a než jsem se posadil na zem, nebyla šance Jakuba Janouška dojet,“ popsal finálovou jízdu Kubera.

Druhý závodník chotěbořské stáje, který na hoškovickou dráhu přijel, Luděk Přibyl už měl ve své kategorii SSB jasné celkové třetí místo, přesto dokázal sezonu zakončit v novém osobním rekordu, když 402 metrů zvládl za 9,09 vteřin.