Jenže v posledním podniku šampionátu na maďarském Hungaroringu ho zradila motorka, závod nedokončil a to byl konec Práškových nadějí. „To jsou závody,“ bral to sportovně.

Výborná kvalifikace

Mladý brodský motocyklista se před posledním závodem pohyboval na průběžné třetí pozici v Alpsko-jadranském šampionátu a na stříbrné příčce v klasifikaci mistrovství ČR.

A i závodní víkend se pro Michala Práška vyvíjel docela dobře. Hned v první kvalifikaci si vyjel třetí pozici v Alpe a první místo v českém šampionátu. „Ve druhé kvalifikaci jsem si čas sice zlepšil o 0,8 vteřiny, ale v českém mistráku jsem se propadl na druhé místo,“ popisuje druhou část kvalifikace Prášek.

Dobrý start, trpký konec

Prášek tedy vstupoval do závodu na maďarském Hungaroringu z první řady. „Start se mi vydařil, ale pak přišly nepříjemné chvíle,“ krčí rameny. „Přestala mi jet motorka a já musel bohužel ze závodu odstoupit,“ dodal.

Na Práška tak v konečné klasifikaci zůstalo 5. místo v Alpsko-jadranském šampionátu a čtvrtá příčka v hodnocení šampionátu České republiky.

„Nedá se nic dělat, takové jsou prostě závody. Už teď začínáme myslet na novou sezonu. Snad se mi v následujícím ročníku povede lépe a získám titul,“ uzavírá optimisticky Prášek.