I. liga mužů

H. BROD – ČZU PRAHA 0:3
Pro nováčka soutěže z Vysočiny byl zkušený pražský soupeř, v němž hráli i někteří extraligoví hráči, příliš velkým soustem. Za pouhou čtvrthodinku vyhráli hosté úvodní set 25:8 a v tom dalším si brodští volejbalisté museli připadat jako v Jiříkově vidění. Do stavu 7:7 drželi překvapivě krok, od této chvíle však přišel opravdový šok. Pražané nadělili Jiskře sedmnáctibodovou šňůru a znovu vyhráli 25:8 . Ve třetím setu již nebylo co řešit.
„Soupeř nás dokonale zaskočil, kluci nebyli zvyklí na takovou herní úroveň a poznali, jaký je výkonnostní rozdíl mezi první a druhou ligou. Nikdo nedokázal strhnout ostatní k většímu odporu. Musíme pomalu získávat zkušenosti a předem nerezignovat,” varoval brodský trenér Milan Kučera.
Sety: -8, -8, -11. Havlíčkův Brod: Jansík, Trnka, Nejedlý, Hladík, Balvín, Vavřička, Pátek, Toman, Pastrňák, Mysliveček, Šimek, libero Sommer.

H. BROD – JABLONEC 1:3
Je dobře, že se brodští chlapci se z úvodního šoku v premiéře včas otřepali a proti soupeři ze severních Čech odvedli podstatně lepší výkon. Po celé střetnutí drželi se soupeřem krok, uhráli druhý set a o lepší výsledek se připravili slabším servisem a zbytečnými technickými chybami. V brodském kolektivu se nejvíce dařilo Vavřičkovi na smeči.
„Byl to již hratelný soupeř, kluci se určitě budou výkonnostně zlepšovat,” věří vedoucí brodského mužstva Václav Meloun.
Sety: -18, 22, -20, -15. Havlíčkův Brod: Jansík, Trnka, Nejedlý, Hladík, Balvín, Vavřička, Pátek, Toman, Pastrňák, Mysliveček, Šimek, libero Sommer.

Alois Svoboda