Florbalisté v exilu prohráli jen nejtěsnějším rozdílem

Havlíčkův Brod - Nejtěsnějším možným rozdílem prohráli ve 2. kole první florbalové ligy hráči Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod proti Vikings Kopřivnice. Vyrovnaný duel v třešťském azylu rozhodla jediná trefa v úvodní třetině. Brodským florbalistům se nepovedl ani druhý zápas proti Blansku. Ten prohráli zejména kvůli velmi nepovedené třetí části.

2.10.2008

Brodští florbalisté proti Blansku nezvládli poslední dějství, které prohráli 0:7, hlavně díky němu podlehli v celém utkání 3:9.Foto: Libor Blažek

I. liga mužů

H. BROD – KOPŘIVNICE 0:1
Oba týmy se moc neznaly, a tomu odpovídal i úvod zápasu. Vzájemné oťukávání vyústilo v jednu jedinou branku celého zápasu. Ve 12. minutě domácí hráči nepokryli střelu jednoho z kopřivnických obránců z poloviny hřiště, a ta skončila v brance.
„Bohužel po zbytek utkání jsme nedokázali najít recept na skvěle chytajícího gólmana hostů. V poslední třetině se musela naše obrana i brankář Přibyl činit při brejcích soupeře. Posledních deset minut jsme strávili na polovině Kopřivnice, ale i přes náš tlak se skóre nezměnilo,“ popsal utkání trenér brodského mužstva Petr Polívka.
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0. Havlíčkův Brod: Přibyl – Míka, Rezek, Beránek, Matoušů – Líška, Coufal, Sýkora – Čapek, Roztočil, Suchý.

H. BROD – BLANSKO 3:9
Zápas opět začal v úvodu opatrně, v páté minutě převzali aktivitu domácí a o pět minut později také tlak přetavili v úvodní branku, když se individuálně prosadil Sýkora. I po vstřelené brance měl navrch Havlíčkův Brod, ale když na půlce zachyboval Beránek, Blansko vyrovnalo pouhé tři vteřiny před přestávkou.
„Ve druhé třetině jsme hráli parádně, bohužel jsme se opět trápili v koncovce. Náš velký tlak jsme nakonec zúročili jen dvakrát. Jednou se důrazně prosadil v brankovišti Čermák, podruhé si pohrál s obranou i brankářem Sýkora. Jenže i přes naši převahu dokázal opět po naší chybě soupeř snížit na 3:2,“ podotkl Polívka.
O osudu utkání rozhodlo tak závěrečné dějství, ve kterém Sokol Erupting Dragons naprosto vybouchl, prohrál ji totiž 0:7.
„Byl to prostě kolaps. Soupeř otočil na 3:5 a naše hra se naprosto sesypala. Po druhé třetině, kdy jsme měli obrovský tlak, si všichni mysleli, že to máme vyhrané. Bohužel, když to soupeř začal otáčet, tak jsme neměli hráče, který by to vyhecoval. Nedařilo se ani příliš brankáři Přibylovi,“ kroutil hlavou brodský kouč. „Musíme na tuto třetinu zapomenout a soustředit se na další zápasy,“ uzavřel bojovně Polívka.
Branky Havlíčkova Brodu: Sýkora 2, Čermák. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:7. Havlíčkův Brod: Přibyl – Míka, Rezek, Beránek, Matoušů – Líška, Coufal, Sýkora – Čapek, Roztočil, Čermák.

Ostatní výsledky – I. liga veteránů, 1 a 2. kolo: Havlíčkův Brod – Black Angels 8:2, Havlíčkův Brod – Lhokamo Praha 5:1. III. liga juniorů, 1. a 2. kolo: Havlíčkův Brod – FbK Tábor 7:5, FK Třeboň – Havlíčkův Brod 7:1. Liga Vysočiny starších žáků: Fbš Jihlava – Havlíčkův Brod 3:2, Havlíčkův Brod – Třešť 19:2. Liga Vysočiny mladších žáků – 1. turnaj: Třešť – Havlíčkův Brod 2:6, Havlíčkův Brod – Snipers Třebíč 2:3, o 3. místo: Havlíčkův Brod – Pelhřimov 0:3.

Autor: Jan Hammer