Házenkářky brodské Jiskry převálcovaly třetí tým tabulky

Havlíčkův Brod - Nad brodskými děvčaty v boji o záchranu v I. lize již visel Damoklův meč, musely v zápase vyhrát, jiná alternativa nebyla. Povedlo se. Dívky převálcovaly třetí tým tabulky a úspěšně se k nim přidružily i oba týmy dorostenek.

30.10.2008

Nejen Veronika Krejcarová (v modrém s čislem 4) se srdnatě bila s obranou soupeře. Házenkářky Jiskry nakonec po velmi kvalitním výkonu získaly důležité body k záchraně. Foto: Libor Blažek

I. liga žen

H. BROD – OTROKOVICE 32:17
Jiskra tentokrát začala dobře, od stavu 5:2 až do konce prvního poločasu si udržovala pětibrankový náskok. Před skvělou gólmankou Ulrichovou fungovala bezchybně obrana. Důležitý gól na 13:7 předvedla po technické parádě Plachá. Střelecky zářila Šrámková, která dala úvodní čtyři branky.
Po přestávce házenkářky Jiskry ještě přidaly na tempu, chvílemi si doslova vychutnávaly pořádně děravou obranu Otrokovic. Zajímavostí je, že v rozmezí pár minut se prosadila důležitými dvěma brankami nejmladší hráčka, dravá dorostenka Marta Plachá a k ní se v zápětí připojila třemi úspěšnými trefami pro změnu ta nejzkušenější Monika Musilová.
„Tentokrát dávám jedničku celému týmu, nebyla hráčka, které by to nešlo. Získali jsme nesmírně důležité body, je třeba se od tohoto úspěchu odpíchnout, zbavit se předchozí nervozity a získat do dalších bojů tolik potřebné sebevědomí,“ zářil dobře naladěný brodský kouč David Kučera.
Branky: Kafková 7, Šrámková 6, Plachá 4, Herzánová 3, Krejcarová 3, Musilová 3, Kolesová 2, Kopicová 2, Pecková 1 Kašpírková 1. Rozhodčí: Vébrovský, Průcha. ŽK: 2:1. Vyloučení: 1:2. Sedmičky: 1/0 – 4/6. Diváci: 100. Poločas: 16:9. Havlíčkův Brod: Ulrichová (50. Brožková) – Kolesová, Plachá, Kašpírková, Kafková, Kopicová, Herzánová, Krejcarová, Šrámková, Musilová, Pecková, Neubauerová.

II. liga žen
LEDEČ – PÍSEK 26:18
Sestava a branky Ledče: Rodová – Andělová 7, Dočkalová 3, Urbanová, Smutná 9, Veselková, Kovandová 7, Šťastná. Poločas: 13:9.

II. liga mužů
SEZ. ÚSTÍ – LEDEČ 31:22
Sestava a branky Ledče: Zahradník, Morávek – Prchal, Rýdl, Böhm 3, Jeřábek 3, Wurm 3, Štefáček, Semenec 8, Vrběcký 4, Vranek 1.

PARDUBICE – H. BROD 34:24
Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Dočkal, Jasčeg, Fišer – Sláma 6,P. drozd 8, M. Drozd 2, Slavík 3, Dvořák 2, Dymáček 2, Hyrš 1, Vondra, Klement.

I. liga st. dorostenek
H. BROD – PÍSEK 30:20
Jiskra drží s 10 body třetí příčku tabulky o pouhý bod za vedoucí Olomoucí a Slavií.
Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Vopálková, Křenková – Stejskalová 2, Toulová 2, Špásová 2, Honzárková 2, Bouchnerová 1, Slavětínská, Capouchová 1, Kutlvašrová 6, Hornová 1, Vrbková 2, Kraučuková 5, Plachá 6. Poločas: 15:12.

I. liga ml. dorostenek
H. BROD – PÍSEK 31:27

Mladší dorostenky Jiskry dosud neztratily v I. lize ani jediný bod a proti vedoucímu TJ Sokol Háje Praha mají jenom horší skóre.
Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Křenková, Janíčková – Pincoá 2, M. Dubnová 1, Špásová 2, Honzárková 4, Bouchnerová 1, Součková 7, Capouchová 4, Kutlvašrová 10, Hornová, Pelikánová, V. Dubnová. Poločas: 14:13.

30.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.
1

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.