JAKUBČOVICE – H. BROD 2:3

Úvod zápasu patřil hostům, kteří byli aktivnější. Zakrátko Jakubčovice hru srovnaly a málem se jejich hráči radovali. Blaževič perfektně trefil mezi nohy hostujícího brankáře, ale míč těsně minul bránu.

Naopak přišla 7. minuta, kdy hostující Mareš zahrával roh a jakubčovičtí hráči neuhlídali Lištvána – 0:1. Domácí tým měl mírně navrch a jednu ze šancí zúročil v 16. minutě. Jaroslav Šesták poslal po křídle oblouček na Marcela Šestáka. Ten prudce odcentroval po zemi před bránu, kde z první doťuknul míč do sítě Kamil Molnár – 1:1. Tlak Jakubčovic v této fázi zápasu rostl a po jednom z dalších útoků kopali domácí penaltu za ruku hostujícího hráče. Nabídnutou šanci Michálek s přehledem využil – 2:1.

Úvod druhého poločasu ještě patřil domácím. V 6. minutě vystřihl pěknou akci Blaževič, když na levém křídle trochu povodil soupeřovy hráče, jeho prudkou střelu ale zlikvidoval hostující gólman. Dvě minuty nato se předvedl hostující Mareš, který chytře posunul na Kaplana, ten ale velkou šanci neproměnil. V té době již hosté začínali stále více útočit a v 9. minutě si vynutili faul, který z přímého kopu potrestal Mareš – 2:2.

Domácí byli blízko vedení v 10. minutě, kdy po okupování brány Havlíčkova Brodu vystřelil z voleje Kamil Molnár. Jeho bombu ale hostující brankář vytěsnil nad břevno. Hra se vyrovnala, jenže přišla další standardní situace, při níž si Jakubčovičtí vypili kalich smůly až do dna. Mareš rozehrál napravo na Šnobla, ten vystřelil z těžkého úhlu směrem na bránu a tvrdá rána se odrazila od jakubčovického gólmana za jeho záda – 2:3.

Již tak tvrdý zápas, hlavně ze strany hostí, nabíral ještě více na tvrdosti. Jakubčovice se tlačily do útoku, chvílemi hrály hru bez brankáře, ale nervozita a dobře organizovaná obranná hra hostí rozhodly o tom, že skóre se již nezměnilo.

„Domácí zahazovaly loženky, my jsme je za to potrestali proměňováním standardek. Dokázali jsme zápas vyhrát i bez tří hráčů základní sestavy. První poločas jsme se štěstím prohráli jen o gól, ve druhém jsme bojovností a bez obdržené branky vývoj skóre otočili,“ zhodnotil duel vedoucí brodského mužstva František Milichovský.

Góly: K. Molnár, Michálek (PK) – Lištván, Mareš, Šnobl. Rozhodčí: Klečanský, Vozárik. ŽK: 3:0. Poločas: 2:1. Havlíčkův Brod: Meloun – M. Mareš, Kaplan, Šnobl, Lištván, Moučka, Stojan, M. Mareš II.