I. liga mužů

H. BROD – LITVÍNOV 4:6

Domácím sice chyběl v sestavě Liška, ale utkání začali dobře. Hned v úvodní minutě se prosmýkl obranou Suchý, při sólu však neměl štěstí v zakončení. Od 5. minuty se však dostali do tempa hosté a svůj tlak vyjádřili dvoubrankovým vedením.

Na začátku prostřední třetiny byli chvíli na koni domácí, při dvou gólových příležitostech však litvínovský gólman Rodina doslova čaroval. Potom však opět převzali otěže zápasu Severočeši, a když následný tlak přetavil Vrána na 0:3, klesly akcie Dragons k bodu mrazu. Naštěstí ještě v téže minutě se zapsal do listiny střelců Roztočil a brodští florbalisté se rozjeli na plné obrátky. Parádní kombinační akci Čapek – Štefánek zakončil druhý jmenovaný kontaktní brankou na 2:3.

Následné vyloučení Arazima dokázal potrestat za pouhých deset sekund Roztočil a rázem to bylo 3:3.

Poslední třetinu otevřely dva zázračné zákroky litvínovského gólmana po gólových střelách Sýkory a Čapka. Potom však to začalo skřípat v obranné činnosti domácích a sérii hrubek potrestal v 51. minutě Kumai - 3:4. Tři minuty před koncem Severočeši vyšachovali obranu Dragons a dravý Kumai dokončil hattrick - 3:5. Poté už jen oba týmy korigovaly na konečných 4:6. „Pro nás to bylo smolné utkání, v poslední třetině jsme zaplatili za vlastní chyby,“ přiznal kouč brodského celku Bronislav Návojský.

Branky: Roztočil 2, Štefánek, Coufal – Kumai 3, Arazim, Vrána, Veverka. Rozhodčí: Novák, Štol. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:2. Diváci: 100. Třetiny: 0:2, 3:1, 1:3. Havlíčkův Brod: Přibyl (Tvrdý)- Beránek, Rybecký, Rezek, Míka – Coufal, Suchý, Sýkora – Roztočil, Čapek, Štefánek.

H. BROD – KADAŇ 12:5
Domácí nastoupili již s Liškou v sestavě, který vedl první útočnou formaci. Úvodní třetina přinesla nesmlouvavý boj, gólové šance se však nerodily. Až po čtvrthodince Čapek zaskočil výborného kadaňského gólmana Hlaváče ostrou střelou z úhlu.

V prostřední části hry se však s góly roztrhl pytel. Za necelé dvě minuty vedli domácí 3:0, za pět minut už to bylo jenom 3:2. Zlom nastal v polovině druhé části, kdy Coufal přelstil kadaňskou obranu a v oslabení zvýšil na 4:2.

Hosté chtěli brzo srovnat, ovšem nestalo se tak. Nejdříve Liška poslal do čisté gólovky Coufala - 5:2. Potom Sýkora definitivně srazil soupeře na kolena gólem na 6:2. Domácí Dragons již kontrolovali hru a skóre se zastavilo až na 12:5.

„Výhra byla povinností. Excelovala Liškova útočná formace, která Kadani nadělila sedm branek,“ pochválil výkon svých svěřenců šéf brodské střídačky Bronislav Návojský.

Branky: Coufal a Čapek 3, Liška, Sýkora 2, Rybecký, Míka – Odlas, Vyleta, Solar, Kripner, Burián. Rozhodčí: R. a D. Bartoška. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 90. Třetiny: 1:0, 6:2, 5:3. Havlíčkův Brod: Přibyl – Beránek, Rybecký, Míka, Rezek – Coufal, Liška, Sýkora – Čapek, Roztočil, Štefánek - Suchý, Čermák.

Alois Svoboda