H. BROD – TOMSON BRNO 4:4
Prvních deset minut to byla oboustranně nezáživná oťukávaná, pouze brněnskému Březinovi se podařilo proniknout do čisté gólovky, brodský gólman Meloun však čaroval. Skóre otevřel až v 11. minutě Šnobl ostrou střelou z úhlu - 1:0, netrvalo to však ani minutu a Hrůza srovnal na 1:1. Ve 14. minutě byl blízko gólu Kaplan po pasu od Koláře, jeho dva střelecké pokusy však brankář zneškodnil.

Na chvíli se dostali do tlaku i Brňané, dvakrát exceloval gólman Meloun. Branky začaly padat až v samém závěru poločasu, kdy zkušený Mareš připravil dvě tutovky kanonýru Šnoblovi a ten obě s jistotou proměnil, domácí se tak dostali do vedení 3:1.

To však z jejich strany nebylo do přestávky ještě všechno. Půl minuty před pauzou uviděl brněnský Sitar za hrubý faul červenou kartu a Pramen stačil za deset sekund přesilovku zužitkovat Kaplanem na 4:1.

Vše se zdálo být rozhodnuto, ale Pramen za třicet sekund druhého poločasu inkasoval druhý gól, a to hráče psychicky rozhodilo natolik, že najednou nevěděli, co hrát. V polovině poločasu mohl rozhodnout Mareš, jeho nadýchaný lob přes gólmana ovšem skončil jen na břevně.

Krátce potom potrestali hráči Tomsonu špatné střídání domácích kontaktním gólem Březiny na 4:3. O chvíli později sice Stojan ještě uhasil požár při gólovce Hrůzy, ale pět minut před koncem při dalším zmatku před brodskou svatyní zajistil Březina Brnu cenný bod.

Závěrečný tlak Pramenu vyústil do třech gólových příležitostí kapitána Mareše, na jeho kopačky se však lepila smůla, všechny jeho pohotové střely jenom těsně minuly tři tyče.

„Citelně chyběli Dostál, Tůma a Pudil, navíc někteří hráči nastoupili s nachlazením. Dobře fungovala spolupráce Mareše se Šnoblem. Bohužel je škoda, že jsme neudrželi náskok, nebo spíše ho nezvýšili ve druhém poločase. Hráči ovšem zaslouží za bod alespoň pochvalu,“ ohlédl se za utkáním vedoucí Pramenu František Milichovský.

„Důležité pro nás je, že hrající trenér Michal Mareš, před odchodem na hostování do Chrudimi, může v barvách Pramenu sehrát ještě tři zápasy,“ zdůraznil vedoucí mužstva František Milichovský.

Góly: Šnobl 3, Kaplan – Hrůza a Březina po 2. Rozhodčí: Mráz, Kaštánek. ŽK: 1:2. ČK: 0:1. Poločas: 4:1. Diváci: 60. Havlíčkův Brod: Meloun – Stojan, Michal Mareš I., Šnobl, Kolář, Michal Mareš II., Ištvan, Kaplan, Šimoníček, Moučka.