I. liga mužů

JABLONEC – H. BROD 3:2
Stav série: 1:0
Volejbalisté Jiskry, tentokrát pod vedením trenéra Petra Judy, na severu Čech nezklamali a odehráli zcela vyrovnané střetnutí. V kompletní sestavě se snažili konečně prorazit sérii porážek a od úspěchu nebyli opravdu daleko.
Po vyhraných dvou setech jim soupeř ve třetím setu utekl na 18:11, což bylo rozhodující. Ve čtvrtém setu to byla až do stavu 16:14 velká bitva o každý míč, domácí však byli v koncovce šťastnější.
Ve zkrácené hře se lámal chleba za stavu 8:6, domácí totiž poodskočili o čtyři body a výhru již bez problémů uhájili.
„Hrál se oboustranně kvalitní volejbal. Z naší strany to byl určitě nejlepší výkon sezony. Kluci zlepšili útok i obranu, chyběla troška sportovního štěstí. Venku prostě hrajeme lépe, než na vlastní palubovce,“ smutnil po zápase vedoucí brodského mužstva Václav Meloun.
Sety: -23, -21, 14, 21, 10. Havlíčkův Brod: Šimek, Pátek, Pastrňák, Hladík, Trnka, Kryštof, Vavřička, Meloun, Nejedlý, Toman, Jansík, Sommer.
Tento pátek od 19 hodin se hraje odveta v brodské sportovní hale, případné třetí a rozhodující utkání by se hrálo o týden později opět v Jablonci.

II. liga žen

FRÝDEK-MÍSTEK – H. BROD
3:0 a 3:0
Havlíčkův Brod odjel na sever Moravy bez čtyř největších opor – Fialové, Matějkové, Švantnerové a H. Dohnalové, na výkonu to bylo samozřejmě znát. Domácí hráčky v obou střetnutích na palubovce dominovaly, o jejich výhře nebylo od začátku pochyb.
„Jsem zklamaný, mrzí mě, že hráčky z lavičky nevyužily příležitost a nedokázaly mi, že do základní sestavy patří,“ zlobil se brodský trenér Michal Půža.
Sety: 13, 15, 8, v odvetě: 12, 10, 12. Havlíčkův Brod: Výborná, Horní, Nyklová, Zachová, Nováková, D. Dohnalová, Fučíková.
V sobotu sehraje Jiskra od 10 a 13 hodin na domácí palubovce ve sportovní hale dvě utkání s Litovlí.