II. liga

H. BROD – HAVÍŘOV 5:1
Za první čtvrthodinku se toho na hřišti moc neudálo, hra nepřinesla žádnou gólovou příležitost. Skóre se měnilo až čtyři minuty před koncem prvního poločasu šťastným gólem domácích. V zápětí perfektně vyšla kombinace mazáků Mareše se Šnoblem a druhý jmenovaný zařídil poločasové vedení Pramenu 2:0.

Hned v úvodu druhého dějství hostující gólman Michalík hrubě fauloval Šnobla, nařízenou desítku však Mareš překvapivě neproměnil. Hosty to nabudilo, vysunuli obranu a na domácí to platilo. Ke zlomu došlo až deset minut před koncem, nejdříve Lištván odmítl gólovku, o pár sekund později to však napravil gólem na 3:1.

Havířov neskládal zbraně a dvakrát pořádně prověřil umění domácího gólmana Melouna. Pět minut před koncem stálo při Pramenu štěstí. Nejdříve Kaplan vyhlavičkoval míč směřující do opuštěné svatyně a potom Mareš vykopl balon rotující na brankové čáře. Zoufalí hosté začali hrát s brankářem v poli, což však brzo potrestal zkušený Mareš na 4:1. Zlomeného soupeře ještě dorazil Šnobl.

„Jsem rád, že jsem se rozloučil s týmem výhrou. Kluci důležité střetnutí poctivě odmakali,“ pochválil spoluhráče Michal Mareš, který nyní odchází na hostování do prvoligové Chrudimi.

„I když jsme poskočili na čtvrté místo v tabulce, chybí nám ještě z posledních pěti zápasů čtyři body k jistotě záchrany. Střed tabulky je hodně našlapaný,“ upozornil vedoucí brodského mužstva František Milichovský.

Góly: Šnobl 2, Lištván 2, Mareš I. – Ganaj. Rozhodčí: Smreček, Gryl. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 2:1. Havlíčkův Brod: Meloun (Červín) – Stojan, Šnobl, Mareš I., Moučka, Fišer, Kaplan, Lištván, chyběli Dostál, Tůma, Mareš II.


V pátek jede Pramen k dalšímu utkání na palubovku Třince. Tam se bude muset obejít bez Michala Mareše, který odchází do Chrudimi.

Alois Svoboda