Pramen v letošním roce válí, v šesti utkáních zatím nenašel přemožitele

Havlíčkův Brod - Do letošního roku vstoupili futsalisté brodského Pramenu se vší razancí, pětkrát vyhráli a pouze jednou remizovali. Po výhře v posledním kole se již vyšplhali na čtvrté místo ve druholigové tabulce Východ.

25.2.2009

Futsalisté brodského Pramenu (v modrém Jan Moučka) se během ledna a února posunuli až na čtvrté místo druholigové tabulky, stoprocentní záchranu však ještě nemají jistou.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

II. liga

H. BROD – HAVÍŘOV 5:1
Za první čtvrthodinku se toho na hřišti moc neudálo, hra nepřinesla žádnou gólovou příležitost. Skóre se měnilo až čtyři minuty před koncem prvního poločasu šťastným gólem domácích. V zápětí perfektně vyšla kombinace mazáků Mareše se Šnoblem a druhý jmenovaný zařídil poločasové vedení Pramenu 2:0.

Hned v úvodu druhého dějství hostující gólman Michalík hrubě fauloval Šnobla, nařízenou desítku však Mareš překvapivě neproměnil. Hosty to nabudilo, vysunuli obranu a na domácí to platilo. Ke zlomu došlo až deset minut před koncem, nejdříve Lištván odmítl gólovku, o pár sekund později to však napravil gólem na 3:1.

Havířov neskládal zbraně a dvakrát pořádně prověřil umění domácího gólmana Melouna. Pět minut před koncem stálo při Pramenu štěstí. Nejdříve Kaplan vyhlavičkoval míč směřující do opuštěné svatyně a potom Mareš vykopl balon rotující na brankové čáře. Zoufalí hosté začali hrát s brankářem v poli, což však brzo potrestal zkušený Mareš na 4:1. Zlomeného soupeře ještě dorazil Šnobl.

„Jsem rád, že jsem se rozloučil s týmem výhrou. Kluci důležité střetnutí poctivě odmakali,“ pochválil spoluhráče Michal Mareš, který nyní odchází na hostování do prvoligové Chrudimi.

„I když jsme poskočili na čtvrté místo v tabulce, chybí nám ještě z posledních pěti zápasů čtyři body k jistotě záchrany. Střed tabulky je hodně našlapaný,“ upozornil vedoucí brodského mužstva František Milichovský.

Góly: Šnobl 2, Lištván 2, Mareš I. – Ganaj. Rozhodčí: Smreček, Gryl. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 2:1. Havlíčkův Brod: Meloun (Červín) – Stojan, Šnobl, Mareš I., Moučka, Fišer, Kaplan, Lištván, chyběli Dostál, Tůma, Mareš II.

V pátek jede Pramen k dalšímu utkání na palubovku Třince. Tam se bude muset obejít bez Michala Mareše, který odchází do Chrudimi.

25.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.