„Velkou výjimečností a zajímavostí bylo, že se šampionát konal v O2 aréně v Praze,“ podotkl úspěšný brodský reprezentant.

Nejlépe si Nikl vedl v soutěži juniorů na 30 + 30 ran v pomalých a rychlých bězích. „V této disciplíně mě dokázal přestřílet jen Maďar Boros,“ prozradil Nikl. „Po pomalých bězích jsem byl sice na prvním místě, ale s rychlými jsem se nedokázal srovnat, tak jako v tréninku. Bohužel,“ smutně konstatoval střelec, na kterého pak v součtu zbyla stříbrná medaile.

Další závod, který osmnáctiletý juniorský reprezentant absolvoval, byl mix na 20 + 20 ran. V této disciplíně střelec neví, zda mu vyjede rychlý či pomalý terč. Nikl se další medaile nedočkal, nakonec skončil na nelichotivé čtvrté příčce, když mu na bronzovou medaili scházel jeden jediný bod.

„Jedny velké závody sice skončily, ale není čas na odpočinek, protože mě za pár měsíců čeká další mistrovství Evropy, tentokrát v malorážce, kde se střílí na vzdálenost padesát metrů,“ předesílá svůj program havlíčkobrodský rodák.

Nikl vyzkoušel na pražském šampionátu i upravenou zbraň. „S předěláním zbraně mi hodně pomohl pan Hepner ze Svatého Kříže. Nová zbraň mi hodně pomohla,“ nechal se slyšet osmnáctiletý nadějný brodský střelec.

Výsledky – střelba na běžící terč (30 + 30 ran): 1. Boros (Maď.) 573, 2. NIKL 567, 3. Azarenko (Rus.) 565, 4. Heikkila (Fin.) 561, 5. Matskevyč (Ukr.) 561. Střelba na běžící terč, mix (20 + 20 ran): 1. Matskevyč (Ukr.) 378, 2. Zapotichnyj (Ukr.) 376, 3. Boros (Maď.) 374, 4. NIKL 373, 5. Azarenko (Rus.) 373.