I. liga
Play down, 2. kolo
KADAŇ – H. BROD 7:4

Brodští florbalisté chtěli ztvrdit prvoligovou příslušnost už v prvním utkání v Kadani. Jenže to se jim nepodařilo. Zápas sice neměli rozehraný špatně a výsledek byl dlouho na vážkách. Šťastnější ovšem byli v závěru duelu domácí.
„Soupeře jsme trochu podcenili. Kadaň hrála velice bojovně, tvrdě a místy až nečistě, s čímž jsme se nedokázali srovnat. Hráče to úplně rozhodilo. Chleba se lámal za stavu 4:4. V tu chvíli bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje. Dala ho bohužel Kadaň,“ zhodnotil první utkání trenér brodských florbalistů Petr Polívka.

Branky Havlíčkova Brodu: Coufal 2, Beránek, Sýkora. Třetiny: 2:3, 3:1, 2:0. Havlíčkův Brod: Přibyl – Míka, Rezek, Beránek, Štefánek – Sýkora, Liška, Coufal – Čapek, Roztočil, Suchý.

KADAŇ – H. BROD 6:5
Ve druhém utkání opět jako první inkasovali hosté, ale brodští hráči dokázali ještě do konce prvního dějství otočit výsledek na 1:3. Na začátku druhé třetiny šel Sokol Erupting Dragons dokonce do třígólového vedení, ale domácí hráči se nevzdávali. Ve druhé části se domácím podařilo snížit na 2:4.
Třetí dvacetiminutovku však zcela ovládla domácí Kadaň. Obrana hostů naprosto vyhořela a domácí dokázali přetahovanou o výsledek vyhrát. Díky jednogólovému vítězství florbalisté Kadaně srovnali stav série 2. kola play down na 2:2.
„V tomto utkání jsme šli za vítězstvím. Dvě třetiny jsme měli hru pod kontrolou. Ještě ve třetí části jsme měli přesilovku, ale po ní, jak když utne. Nastal kolaps. Kadaň srovnala ze stavu 1:4 na 4:4. Potom jsme sice šli ještě do vedení, ale chyby v obraně nahrály domácím. Porazili jsme se sami,“ popsal průběh čtvrtého zápasu 2. kola play down Polívka.

Branky Havlíčkova Brodu: Coufal, Čapek, Liška, Suchý, Míka. Třetiny: 1.3, 1:1, 4:1. Havlíčkův Brod: Přibyl – Míka, Rezek, Beránek, Štefánek – Sýkora, Liška, Coufal – Čapek, Roztočil, Suchý. Stav série: 2:2

Rozhodující bitvu o záchranu v první lize budou hrát brodští florbalisté na domácí palubovce. Ale zdaleka není jisté, kdy se bude hrát. „Termín je tento víkend, ale sportovní hala v Brodě je obsazená. Jedna z variant je, že bychom to odehráli během Velikonočního pondělí nebo v Třešti, případně v Pelhřimově. Chceme ovšem hrát v Brodě, aby nás přišli podpořit nějací diváci,“ prozradil trenér brodských florbalistů.

Vítěz pátého duelu definitivně setrvá v první lize, poražený pak sestoupí do druhé ligy. „Máme vše ve svých rukou. Tým na to má,“ je optimistou Polívka.