FOTOGALERIE: Basketbalovým žákům nestačilo ani sedmaosmdesát bodů na vítězství

Havlíčkův Brod - Téměř všechny basketbalové celky Havlíčkova Brodu zakončily sezonu. V závěrečných bojích se jim ale příliš nedařilo. Prapor Jiskry zvedly alespoň jednou ženy, které dokázaly vyhrát v Ústí nad Orlicí. Po vítězství sahaly i v Týništi. Zápas skončil v normální hrací době 86:86, v prodloužení se pak vyfaulovaly dvě brodské hráčky a Jiskra musela dohrávat ve třech, takže výsledek 104:89 už nikoho nepřekvapil.

8.4.2009

Basketbaloví žáci U 14 Havlíčkova Brodu hrající pod hlavičkou BC Vysočina (s míčem Pavel Koumar) sehráli poslední dvě ligová utkání v letošní sezoně. S nejvyšší žákovskou soutěží se rozloučili dvěma porážkami se Snakes Ostrava a NH Ostrava.Foto: Libor Blažek

Ligoví žáci Havlíčkova Brodu hrající pod hlavičkou BC Vysočina dvakrát podlehli ostravským týmům Snakes a NH Ostrava. Neuspěly ani starší minižákyně, které ve dvojzápase dvakrát vysoko prohrály se SŠB Pardubice.

Východočeská liga žen
ÚSTÍ N. O. – H. BROD 51:96

Brodské hráčky si bez problémů došly pro vítězství. V týmu Jiskry zazářila především trojice Bartáková, Martina Sedláčková a Pertlová.
Sestava a body Havlíčkova Brodu: Bartáková 32, Mart. Sedláčková 26 (4x3), Pertlová 22, Drinková 9, Mon. Sedláčková 5 (1x3), Karlíková 2.

TÝNIŠTĚ N. O. – H. BROD 104:89 P
Dramatický duel dokráčel až do prodloužení, když po čtyřiceti minutách hry svítil na ukazateli skóre stav 86:86. Brodský tým přijel do Týniště jen v pěti, a když se dvě hráčky vyfaulovaly, musela Jiskra dohrát nastavení jen ve třech. O vítězství domácího celku tak nebylo pochyb.
Sestava a body Havlíčkova Brodu: Bartáková 28 (1x3), Mart. Sedláčková 28 (2x3), Pertlová 18, Karlíková 11, Mon. Sedláčková 5 (1x3).

BC VYSOČINA – SNAKES OSTRAVA 51:122

Jen první čtvrtinu dokázal oslabený brodský celek vzdorovat kompaktnímu družstvu hostí. Ve zbytku zápasu už to byla jednoznačná záležitost pro Snakes Ostrava.
„Soupeři jsme situaci ulehčili i tím, že jsme ztráceli velké množství míčů při chybné rozehrávce. Soupeř toho využíval k sólovým únikům,“ zhodnotil zápas trenér BC Vysočina Pavel Duben.
Sestava a body BC Vysočina: Jagoš 21, Spilka 10, Novák 8, Duben 6, Jak. Coufal 2, Koumar 2, Jan Coufal 2, Motyčka.

BC VYSOČINA – NH OSTRAVA 87:132
V utkání na obou stranách dominoval útok nad obranou. Ještě ve třetí minutě třetí části dokázal domácí celek utkání trochu zdramatizovat, když stáhl vedení NH Ostrava na třináct bodů. Po time-outu hostů však ostravský celek opět odskočil. Navíc v dresu NH zářil Šubert, který sám vstřelil 51 bodů.
„Obrana byla naší nejslabší činností. Je to škoda, protože v útočné fázi se nám dařilo soupeře poměrně přehrávat,“ prohlásil kouč BC Vysočina.
Sestava a body BC Vysočina: Jagoš 26, Šoukal 22, Spilka 18, Novák 10, Seidler 7 (1x3), Duben 4, Koumar, Jak. Coufal, Jan Coufal, Motyčka.

H. BROD – SŠB PARDUBICE 23:107

První zápas brodským minižákyním od začátku nevycházel. Soupeřky se rychle dostaly do pohodlného náskoku, který do konce utkání kontrolovaly.
„V tomto utkání nám chyběla rychlost, bojovnost a větší agresivita,“ řekl po utkání trenér Havlíčkova Brodu Tomáš Dolejší.
Sestava a body Havlíčkova Brodu: Tučková 12, Staníčková 4, M. Kučerová 2, Fikarová 2, Zadinová 2, Krajcigrová 1, L. Kučerová, Čtvrtečková, Poláková, Točíková, Bláhová, Drinková, Tesařová, Burdová, Říhová.

H. BROD – SŠB PARDUBICE 29:91
Vstup do druhého utkání byl pro hráčky Jiskry jako z pohádky. Téměř celou čtvrtinu vedly, i když ji nakonec prohrály o jediný bod - 14:15. Druhá pětka však nedokázala navázat na výkon ten první a SŠB si opět vytvořilo náskok.
„Líbila se mi zarputilost první pětky, která bojovala a chtěla získat každý míč,“ všiml si Dolejší.
Sestava a body Havlíčkova Brodu: Tučková 6, Točíková 6, Krajcigrová 6, M. Kučerová 4, L. Kučerová 2, Tesařová 2, Burdová 2, Čtvrtečková, Poláková, Staníčková, Bláhová, Drinková, Fikarová, Zadinová, Říhová.

Na Dušičky se otevře kostel svatého Víta v Zahrádce

Havlíčkův Brod – V čase Dušiček se lidem opět otevře kostel svatého Víta v zaniklé obci Zahrádka na Ledečsku. V sobotu 28. října tu návštěvníky čeká mše svatá, koncert lyrické hudby nebo komentovaná prohlídka kostela.

O reklamním smogu i zeleni v centrech se bude mluvit v Brodě

Havlíčkův Brod - Do Havlíčkova Brodu opět zamíří špičkoví odborníci z oblasti památkové péče. Ve dnech 25. a 26. října se tu koná třetí ročník konference věnované tématu Památkář, projektant a investor ve vzájemném dialogu. Záštitu nad pořádáním konference přijalo Ministerstvo kultury České republiky a Národní památkový ústav.

Dvě třetiny osobností regionů nejsou spokojeny s výsledky voleb

/INFOGRAFIKA/ Volby nedopadly zrovna podle našich představ. A navíc nebude snadné na jejich půdorysu sestavit stabilní vládu, tvrdí osobnosti z českých, moravských a slezských krajů, které oslovily regionální redakce Deníku.

Vedoucí trio o víkendu nezaváhalo

Vysočina – V duelu dvou exdivizních týmů uspěla Bystřice, a udržela se tak ve vedení krajského přeboru.