„Vypadá to dobře, hlavně jsme rádi, že po letech by konečně mohlo být opravdu hezké počasí,“ věří patronka závodu Jarmila Kratochvílová.

Hvězdy přijedou

Pořadatelé chtějí nalákat příznivce běhu stůj co stůj. Na útulném golčovojeníkovském náměstíčku se to bude slavnými postavami jen hemžit.

Na přítomnost olympijské vítězky v oštěpu Dany Zátopkové a dvojnásobné mistryně světa si již diváci zvykli. „Mluvila jsem osobně s Bárou Špotákovou a ta mi slíbila, že stoprocentně přijede. Dorazit by měla i rychlobruslařka Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem,“ s radostí prozrazuje Kratochvílová.

Patnáctikilometrová trať závodu se už ustálila, žádných změn nedozná ani letos. Z náměstí T. G. Masaryka povede ulicemi města na Kobylí hlavu a přes Chrtníč, Okrouhlík a Chlumek zpět na náměstí.

Tradiční součástí velikonoční neděle je závod pro širokou veřejnost „Běháme pro zdraví se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra“. Měří 1234 metrů a odstartován bude deset minut po začátku hlavního závodu.

Poláci, Keňan Tanzanci a další…

Pětadvacátý ročníku závodu Městem Jarmily Kratochvílové bude mít kvalitu nejen společenskou, ale i tu na trati. „Jsme rádi, že se nám podařilo sehnat velmi dobré závodníky. Přihlásil se již jeden keňský vytrvalec, minulý týden jsme v Nasavrkách jednali s manažerem dvou Tanzanců, kteří skončili na prvním a třetím místě (Damian Paul Chopa a Pascal Mombo Sarwar – pozn. autora),“ s potěšením hlásí Jarmila Kratochvílová.

„Tradičně nebudou chybět silní Poláci na čele s Arturem Balsinským a přijede i česká špička. Přihlášena je i nejlepší česká běžkyně Petra Kamínková,“ dodává.

Běžci budou opět bojovat o finanční odměny v hodnotě 80 tisíc korun. „Je to těžké, sehnat peníze, ale je to nutnost. Jinak by nám nikdo nepřijel,“ tvrdí ředitel závodu Břetislav Oliva. Závod na patnáct kilometrů je opět součástí Českého poháru v silničním běhu.