Do ní se samozřejmě zapojil i brodský motocyklový jezdec Michal Prášek, který se zúčastnil prvního podniku mistrovství České republiky, které se zároveň jelo v rámci prvního závodu Alpsko-jadranského šampionátu. První závody se uskutečnily na maďarském okruhu Hungaroring.

Prášek přes zimu vyměnil značku motorky, místo hondy bude v letošní sezoně jezdit na aprillii. „Aprillia je velice složitá motorka na optimální naladění, proto jsme se snažili testovat už před sezonou. Bohužel na motorce byly chybičky, se kterými se nedalo jezdit, takže mé první pořádné ježdění bylo až nyní na Hungaroringu,“ prozradil mladý brodský motocyklista.

Parádní poslední kolo

Ve volných trénincích v kubatuře 125 GP se Prášek s novou motorkou především seznamoval. V kvalifikaci zajížděl rychlá kola, jenže se nevyhnul pádu.

„V jedné rychlé zatáčce mi podklouzlo přední kolo a byl z toho pád. Mně se nic nestalo, ale motorka byla rozbitá. Bohužel se mi také rozbil datarecording, který ukazuje otáčky motoru a teplotu motoru,“ popisuje brodský jezdec.

Přesto si dokázal vydobýt dobrou pozici na startovním roštu. „I přes problémy jsem zajel čas, kterým jsem se dostal na první místo českého mistrovství a druhé místo v Alpe Adria šampionátu,“ řekl.

Do samotného závodu vstoupil Prášek výborně. „Do první zatáčky jsem si udržel pozice, bohužel v průběhu dalších kol se na mě dotáhli soupeři. Vytvořila se z nás tříčlenná skupinka, která bojovala o vítězství v českém mistrovství a druhé místo v Alpe Adria,“ ohlédnul se za začátkem závodu motocyklista z Havlíčkova Brodu.

V dalším průběhu se ovšem sympatický mladík propadl až na konec této skupinky. Jenže poslední kolo vyšlo Práškovi náramně. Všechny své soupeře předjel a vyhrál první podnik mistrovství České republiky, v Alpsko-jadranském šampionátu na něj připadla druhá příčka.
„Další závody nás nyní čekají na Masarykově okruhu v Brně,“ vyzradil své nejbližší plány Prášek.

Pořadí – Alpsko-jadranský šampionát: 1. Gnani (It.), 2. Prášek, 3. Vavrouš (oba Česko). Mistrovství ČR: 1. Prášek, 2. Vavrouš, 3. Zářecký.