Druhý závod na Masarykově okruhu v Brně dokončil na pátém místě, když se zejména v kvalifikaci pral s nastavením motorky.

Práškova aprilia má k dokonalosti zatím daleko. „Brno patří mezi mé oblíbené okruhy, a tak jsem chtěl zajet co nejlepší výsledek. Bohužel letošní sezona nebude vůbec snadná, pořád bojujeme s nastavením mé motorky. Pořád tam jsou zakopané chyby od předchozího majitele, se kterými jsme nebyli seznámeni,“ prozradil mladý brodský jezdec.

V kvalifikaci byli zoufalí

Během obou kvalifikací zajel Prášek jen osm kol, protože jeho aprilia odmítala poslouchat. Na start závodu se tak postavil až na čtrnáctém místě. „Před závodem jsme byli zoufalí, nevěděli jsme, co s motorkou provést. Proto jsme se rozhodli udělat úplně jiné nastavení motorky. Jenže jsme nevěděli, jestli bude fungovat,“ popisoval strasti na Masarykově okruhu Prášek. „Na druhou stranu nebylo co ztratit,“ dodal vzápětí.

Práškův tým nakonec dovedl motorku alespoň částečně k poslušnosti. „Změna nastavení se vyplatila. Sice to nebylo ani zdaleka ideální, ale alespoň trochu fungovala,“ prohlásil.

Útok si schoval až na poslední zatáčku

Start se Práškovi vůbec nepovedl a propadl se ještě o tři místa zpět. Nicméně během závodu se propracoval dopředu a dvě kola před koncem se dotáhl na skupinku, která bojovala o 5. místo v českém šampionátu. „Chtěl jsem soupeře za každou cenu předjet, ale bylo obtížné vymyslet jak,“ uvedl Prášek.
Prášek vyzkoušel útok v zatáčce, dostal se vpřed, jenže na rovince šli soupeři opět před něj. Proto brodský jezdec počkal s dalším útokem až na poslední zatáčku.

„Naštěstí se mi je povedlo předjet a v cíli jsem projel na páté pozici v rámci mezinárodního mistrovství České republiky a jako devátý v klasifikaci Alpe-adria Cupu,“ nechal se slyšet brodský závodník.

Prášek před závody v Brně pomýšlel rozhodně na lepší umístění, ale strasti s motorkou ho uzemnily. „Před závodem jsem na takové umístění nechtěl ani pomyslet, ale po průběhu závodu jsem byl po dojezdu šťastný, jako kdybych vyhrál,“ usmíval se Prášek.

I když brněnské závody nedopadly pro Práška nejlépe, mezinárodní mistrovství České republiky v kategorii 125 GP vede o sedm bodů před Tomášem Vavroušem a Petrem Zářeckým. Závod na Masarykově okruhu nakonec vyhrál český jezdec Jakub Kornfeil před Karlem Peškem a Italem Gabrielem Gnanim.

Další závody absolvuje Michal Prášek na maďarském okruhu Pannoniaring, které se konají 6. a 7. června.

Výsledky Memoriálu Jaroslava Huleše – 125 GP: 1. Kornfeil 17:40,877, 2. K. Pešek (oba Česko) 17:43,891, 3. Gnani 18:06,519, 4. Tarozzi (oba It.) 18:06,717, 5. Hanus (Něm.) 18:07,562, …9. Prášek (Česko) 18:33,111. Průběžné pořadí MMČR: 1. Prášek 36, 2. Vavrouš 29, Zářecký 29, 4. Kornfeil 25, 5. K. Pešek 20.