Největší změnou oproti předešlým ročníkům je start a cíl soutěže.
Letos se kvůli složité dopravní situaci v centru Havlíčkova Brodu nebude startovat na náměstí, ale na havlíčkobrodském letišti.
Do soutěže je zatím přihlášeno téměř osmdesát posádek a nechybí mezi nimi vítězná posádka jedenáctého ročníku Rallye Posázaví Tomáš Kabát – Jiří Šimek.
Na start letošní rallye se postaví i tři posádky z Polska a jedna z Rakouska.
Soutěž je již tradičně zařazena do Volného poháru ČR v rallye.
Program I. etapy
Program II. etapy
Nebezpečná místa
Popisy rychlostních zkoušek
RZ 1, 4, 7 ŠTOKY - LÍPA
11,7 km 100% asfalt
DIVÁCKÉ MÍSTO:
1. odbočení v obci Okrouhlička
(příjezd od obce Lípa)
2. odbočení v obci Svatý Kříž
(příjezd od Havlíčkova Brodu)
RZ 2, 5, 8 VĚŽ - VĚŽ
9,3 km 100% asfalt
DIVÁCKÉ MÍSTO:
1. odbočení v obci Krásná Hora
(příjezd od obce Okrouhlice)
2. průjezd okolo kravína u Bezděkova
(příjezd od Březinky)
RZ 3, 6, 9 CHLUM – SKUHROV
7,35 km 100% asfalt
DIVÁCKÉ MÍSTO:
1. odbočení před obcí Chlum
(příjezd od obce Radostín)
2. odbočení v obci Lučice
(příjezd od Okrouhlice)
RZ 10, 12 POHLED – KEŘKOV
8,4 km 100% asfalt
DIVÁCKÉ MÍSTO:
1. technická pasáž při výjezdu z Dlouhé Vsi
(příjezd od Bartoušova)
2. odbočení za podjezdem v Hesově
(příjezd od Přibyslavi)
RZ 11, 13 SKUHROV – CHLUM
7,35 km 95% asfalt, 5% dlažba
DIVÁCKÉ MÍSTO:
1. průjezd okolo ostrůvku v Lučici
(příjezd od Okrouhlice)
2. odbočení před Radostínem
(příjezd od Radostína před uzavřením)
UZAVÍRKY SILNIC
SOBOTA 30.5. - I. ETAPA
od 10,28 hod. do 18,36 hodin
1) KOMUNIKACE
III/34812 mezi Štoky - Studénka - Okrouhlička
III/34813 mezi Okrouhlička - Suchá - Svatý Kříž
III/34814 mezi Svatý Kříž - Petrkov - Lípa
SOUSEDÍCÍ OBCE: Skřivánek, Květnov
od 10,56 hod. do 19,04 hodin
2) KOMUNIKACE
III/34766, III/34765 mezi Věž - Jedouchov - Krásná Hora
III/34769 mezi Krásná Hora - Čekánov
III/34752 mezi Bezděkov (križovatka) - Věž (križovatka)
SOUSEDÍCÍ OBCE: Kojkovičky, Bratroňov, Hlavňov
od 11,29 hod. do 19,37 hodin.
3) KOMUNIKACE
III/34714 mezi Valečov (križovatka) - Radostín (križovatka)
III/34724 mezi Radostín (križovatka) - Chlum - Lučice
III/34711, III34711 mezi Lučice - Skuhrov
SOUSEDÍCÍ OBCE: Okrouhlice,Veselý Ždár, Janovec
NEDELE 31.5. - II. ETAPA
od 7,23 hod. do 12,24 hodin.
1) KOMUNIKACE
III/03815 mezi Pohled - Dlouhá Ves
III/03810 Dlouhá Ves - Utín - Hesov (križovatka)
III/03820 Hesov (križovatka) - Keřkov
SOUSEDÍCÍ OBCE: Bartoušov, Stříbrné Hory, Uhry, Přibyslav
od 8,06 hod. do 13,07 hodin
2) KOMUNIKACE
III/34711, III34711 mezi Skuhrov - Lučice
III/34724 mezi Lučice - Chlum - Radostín (križovatka)
III/34714 mezi Radostín (križovatka) - Valečov (križovatka)
SOUSEDÍCÍ OBCE: Okrouhlice, Veselý Ždár, Janovec
INFORMACE PRO DIVÁKY
- po uzavření tratě nevstupujte do vyznačené závodní dráhy
- nevstupujte do zakázaných prostorů, dbejte pokynů pořadatelů
- neničte úrodu
- neodhazujte odpadky
- chraňte přírodu
- zdržujte se na vyhražených místech, aby nedošlo k ohrožení vašeho zdraví a zdraví závodníků
- dbejte zejména na bezpečnost dětí
- nedovolte svým psům pobíhat v blízkosti tratě
- neparkujte na místech bránících v průjezdu sanitních a hasičských vozů
- automobilové soutěži přihlížíte na vlastní nebezpečí
Za dodržení pokynů předem děkují pořadatelé.