Nejen že se tradičně pral s nastavením své motorky, ale těsně před startem závodu začalo pršet a pořadateli byl vyhlášen mokrý závod. Navíc po zhasnutí startovacích světel mu vypověděla službu i motorka, a tak ji musel roztlačit a do závodu vystartoval jako poslední.

Nicméně i přes výrazné problémy dokázal zabojovat, neustále se posouval vpřed a v cíli z toho bylo druhé místo v mistrovství České republiky a šesté místo v Alpe Adria Cupu v kategorii 125 GP.

Stará elektronika

Během dvoutýdenní pauzy mezi závody na Masarykově okruhu v Brně a závodním víkendu na Pannoniaringu se snažil Práškův tým vyřešit problémy s novou aprilií. „Bohužel, až nyní jsme zjistili, že nám byla motorka prodána se starým typem elektroniky, který nechce dobře komunikovat s ostatními komponenty na motorce,“ hořce se usmíval havlíčkobrodský jezdec.

Starý typ elektroniky se projevil i v samotných závodech. „Moje aprilie byla nejpomalejší motorka v celém startovním poli,“ prozradil Prášek.

Nicméně i přesto se podařilo Práškovi zajet v první kvalifikaci výborný čas, který ho posunul na třetí místo v českém mistrovství a 7. místo v Alpe Adria Cupu. Ve druhé kvalifikaci dokonce svůj čas ještě vylepšil, ale to stačilo pouze na posun v Alpe Adria Cupu o jednu příčku.

Motorku musel roztlačit

„Samotný start závodu byl velice zajímavý. Takový zmatek jsem ještě nezažil. Když už jsme byli všichni připravení na start, začalo pršet a pořadatelé vyhlásili mokrý závod. Pro mě to byla premiéra, protože závod na vodě jsem ještě nejel,“ popisoval Prášek.

Když se vše znovu připravilo, světla zhasla, tak si Prášek prožil další smolnou chvíli. Motorka mu vypověděla službu, zhasla. „Musel jsem ji roztlačit, a tak jsem vyrážel do závodu jako poslední,“ kroutil hlavou mladý brodský jezdec. „Naštěstí během prvního kola jsem předjel jedenáct soupeřů a během zbytku závodu jsem se dál posouval vpřed,“ dodal.

Prášek se nakonec dostal do cíle jako šestý v pořadí, tedy na šestém místě v Alpe Adria Cupu a jako druhý v mistrovství České republiky. „Druhým místem jsem udržel průběžné prvenství v českém šampionátu,“ řekl Prášek.

Další závody absolvuje brodský jezdec za necelé tři týdny na Masarykově okruhu v Brně.