„Je zde výběr z mnoha sportů, a to je fajn,“ naráží na rozmanitost disciplín Kateřina Kořínková ze ZŠ Komenského.

Volejbal, přehazovaná, florbal, fotbal, nohejbal a tenis, z toho vše se dalo vybrat. Nejúspěšnějšími školami prvního, tedy míčového dne se staly ZŠ Zruč nad Sázavou a ZŠ Lánecká Světlá nad Sázavou. Členka florbalového týmu školy Lánecká Michaela Karafiátová bere Posázavské hry jako skvělou věc. „Aspoň se porovnáme, která ze škol v Posázaví je nejlepší ve sportu,“ směje se.

Druhý den, kdy byla na programu atletika, ovládla většinu disciplin ZŠ Komenského. Právě na jejím hřišti se atletické zápolení utkalo. Žáci se měli možnost předvést v disciplínách jako v bězích na 60, 600, 800, 1000 a 1500 m, ve skoku dalekém a vysokém a samozřejmě ve štafetě.

Je to skvělá věc

Medaile se ušly nejenom reprezentantům Komenského školy, ale i žákům z Lánecké. „Máme za sebou třetí ročník Posázavských her a podle mě je to úžasná akce,“ podotýká učitelka ZŠ Lánecká Lenka Boudníková. „Potkávají se zde děti ze sousedních měst okolo Sázavy. Mají motivaci k tomu, aby dál sportovaly, aby dělaly míčové hry a atletiku,“ vysvětluje.

„Jsem rád, že Posázavské hry existují,“ potvrzuje její slova žák ze Základní školy Komenského Štěpán Rapp. Sportovní akci organizuje DDM Centrum Ledeč nad Sázavou. Jde o soutěž mezi městy, které mají v názvu jméno řeky Sázavy.