Délka závodu měří celkem 66 kilometrů a jsou vypsány tři kategorie – muži do 40 let, muži nad 40 let a ženy. Kromě hlavního závodu je vypsán i vedlejší závod pro děti do 15 let, který měří 3,5 kilometru.

„Myšlenka na pořádání závodu v této lokalitě vznikla počátkem roku 2004 s cílem změřit si vzájemně síly. První ročník byl extrémní, neboť se jela časovka. Celkem se jely čtyři 22,5 kilometru dlouhé okruhy. První časovku vyhrál Honza Zrzavý, bohužel Honza se posléze rozhodl dobrovolně opustit tento svět, a proto jsme k závodu připojili přívlastek – Memoriál JZ,“ popisuje začátky závodění u Melechova jeden z organizátorů akce Josef Jukl.

V následujících ročnících už ale pořadatelé závodu upustili od časovky a zvolili okruhový závod. Od roku 2005 je součástí závodu i vedlejší závod pro děti.

„Závodníci odstartují na návsi v osadě Meziklasí, poté se vrátí přes Světlou a Dolní Město zpět do Meziklasí. V další části se opět vrátí po stejné trase do Světlé, odkud se tentokrát vydají do Humpolce. Z Humpolce peloton zamíří směrem na Ledeč, ale v Kamenné Lhotě se vydá do Bojiště a do cíle závodu v Meziklasí,“ popisuje trať závodu Jukl.

Hlavní závod startuje v neděli v 11 hodin. Další informace o závodu Kolem Melechova se dozvíte u organizátora Josefa Jukla na telefonu 602 665 837, případně e-mailu jukljosef@seznam.cz.

Vedlejší závod bude mít start také v 11 hodin a jsou vypsány kategorie pro děti do 10 let a pro děti 10 – 15 let.⋌(jh)