V horkých klimatických podmínkách závodníci nastoupili na 500 metrů plavání, pak 22,5 kilometrů na jízdy na kole a nakonec je čekalo ještě 5 kilometrů běhu na trati okolo chotěbořské přehrady. Již potřetí za sebou v tomto závodě zvedl cenu pro vítěze jihlavský triatlonista Tomáš Bednář z týmu Triexpert Team Praha, který se s časem 1:00:57 nejlépe vypořádal s náročnou tratí.

V kategorii závodníků nad 40 let se na prvním místě umístil František Tichý z oddílu Veloservis Havlíčkův Brod. Ten v konečném součtu hlavního závodu obsadil třetí místo s časem 01:02:38. Konečnou druhou příčku obsadil Pavel Hotař z týmu JPK Axis Jihlava, který doběhl s výsledkem 01:02:29.

„Letošní ročník se opravdu vyvedl a všichni účastnící byli velmi spokojeni. Sice bylo poměrně velké horko, ale pořád to bylo lepší než vloni, kdy hodnota teploměru prakticky nepřelezla deset stupňů. Vše bylo zajištěno na dobré úrovni, do budoucna musíme pouze lépe zajistit měření mezičasů. Není to úplně ideální, protože když vyleze například deset závodníků z vody najednou, tak je v časech poněkud zmatek.

Také bylo oproti poslednímu ročníku pozměněna trať a lišily se od tratí zapsaných v propozicích, proto má vítěz horší čas než před rokem,“ uvedl jeden z organizátorů závodu Martin Hanousek.