Michal Prášek se stal s přehledem mistrem České republiky a v Alpsko-jadranském šampionátu drží před posledním závodem průběžné třetí místo.

Náramně se mu podařil poslední závod českého šampionátu na maďarském Hungaroringu, kde mu stačilo k jistotě získat alespoň jeden bod. On však projel v hodnocení českého šampionátu na prvním místě, druhý celkově a na konto si tak připsal hned pětadvacet bodů. Jeho největší konkurent v boji o mistrovský titul Petr Zářecký hned v prvním kole upadl, čímž Práškovi hodně usnadnil cestu za titulem.

Opatrný start

„První kvalifikace se jela na vodě, já dostal smyk a spadl jsem. Prskly mi kapoty a řídítka, takže jsem musel zamířit do depa. Podařilo se mi na trať znovu vyjet až deset minut před koncem kvalifikace,“ popisuje Prášek. Poslední kolo však vyšlo brodskému jezdci výborně, vyjel si v něm první místo v pořadí českého šampionátu a druhé v Alpsko-jadranském šampionátu. Druhá kvalifikace se jela už na suchu a Prášek potvrdil postavení z první části, před něj se dostal pouze suverén letošní sezony Ital Gnani.

„Do závodu jsem startoval z první řady a věděl jsem, že když dobře odstartuji, mohl bych s Gnanim bojovat o prvenství. Pro mě však bylo důležitější dojet a získat český titul,“ prozradil Prášek.

Během startu se tak propadl až na 15. místo. „Bál jsem se, že upadnu a můj největší soupeř Zářecký vyhraje. Naštěstí během prvního kola se vše vyřešilo tím, že upadl on. A já jsem měl jistý titul, proto jsem zahájil stíhací jízdu,“ usmívá se brodský jezdec.

Prášek se postupně posouval dopředu a do posledního kola najížděl na konci skupinky, která bojovala o vítězství v mistrovství ČR a o druhé místo v Alpsko-jadranském šampionátu. „Nakonec se mi po dramatickém boji podařilo celou skupinku předjet, a tak jsem projel cílem celkově jako druhý,“ uzavřel Prášek.

Na něj čeká ještě jeden závod Alpsko-jadranského šampionátu na polském okruhu v Poznani.