Dvacetiletý závodník nakonec ve třídě 125 GP musel před Vavroušem kapitulovat a obsadil druhé místo. V celkovém hodnocení obsadil Prášek třetí pozici.

Během kvalifikace si narazil žebra

Práškovi už se dařilo v kvalifikaci, když prakticky celý trénink vedl kvalifikaci, v závěru se však před něj dostal Ital Gnani. „V závěrečném kole jsem chtěl zajet rychlé kolo. Bohužel v jedné zatáčce jsem najel na olejovou skvrnu a spadl jsem. Byl to nešťastný pád, protože jsem si narazil žebra a pravý malíček,“ popisuje Prášek.

Druhou kvalifikaci musel brodský jezdec absolvovat i se šrámy na těle. „Bylo pro mě složité se vůbec nasoukat do kombinézy a rukavic. Nicméně jsem kvalifikaci zajel se zatnutými zuby dobře a do závodu jsem startoval ze druhé pozice,“ nechal se slyšet brodský závodník.

Během startu se však Prášek propadl až na 9. místo, nicméně během dvou kol byl už třetí a ztrácel tři vteřiny na druhého Vavrouše. „Během čtyř kol jsem se dostal s Vavroušem do kontaktu a začali jsme bojovat o druhé místo. V zatáčkách jsem ho vždy dokázal předjet, na rovinkách mi to ale vrátil,“ popisuje boje dvou českých jezdců.

V poslední zatáčce přestala jet motorka

Dvě kola před koncem upadl suverénní Ital Gnani, a tak bylo jasné, že si to o vítězství v Poznani rozdá česká dvojice. „Do posledního kola jsem najížděl jako první, jenže na rovince mě Vavrouš předjel. Věděl jsem, že moje šance zaútočit je v poslední zatáčce. Bohužel při nájezdu do ní mi přestala jet motorka a já jsem už jen setrvačností dojel do cíle,“ jen kroutí hlavou mladý brodský závodník.

Prášek nakonec skončil v Alpsko-jadranském šampionátu celkově třetí, čímž se kvalifikoval na finálový závod, který se jede počátkem listopadu ve Španělsku a kde startují nejlepší jezdci Evropy. „Bohužel kvůli financím se závodu nebudu moci zúčastnit,“ krčí rameny.