"Do Prahy jsme vyrazili se čtyřmi týmy, s týmem juniorkami, dvěma týmy kadetů a týmem holek od osmi do deseti let,“ prozradil trenér SRC Fanatic Robert Mrkvička. Nejvyšší příčku dobyl tým kadet A, nejmladší děvčata získala stříbro a juniorky bronz. „Kromě juniorek dopadlo mistrovství republiky podle očekávání,“ nechal se slyšet trenér Fanaticu Robert Mrkvička.

Největší úspěch

V sobotu zabodovaly nejmladší závodnice Fanaticu, který z Prahy veze stříbrné medaile. Děvčata havlíčkobrodského týmu dokázala pod vedením trenérek Šárky Bockschneiderové a Boženy Čapkové obhájit druhé místo ze semifinále v Sedlčanech, které se konalo koncem září.

Pro děti od osmi do deseti let je druhé místo na mistrovství republiky doposud jejich největším úspěchem. Před prázdninami se umisťovaly okolo šestého místa. Po vytrvalé letní přípravě se však děvčata katapultovala na stupně vítězů. „Jsme moc rády, že se to holkám podařilo a doufáme, že na úspěch navážou i v dalších závodech. Když budou pilně trénovat jako doposud, určitě mají šanci na další dobré výsledky,“ uvedla po závodech jedna z trenérek nejmladších děvčat Šárka Bockschneiderová.

Juniorkám zhatil útok na titul pád

V kategorii kadetů měl pak Havlíčkův Brod hned dva zástupce. První tým s jediným mužem Markem Šotolou vybojoval zlato, tým kadetů B skončil nakonec na nevděčné bramborové příčce. Nedělní závod juniorek přinesl Brodu další medaili. Děvčata pod vedením trenéra Roberta Mrkvičky sahala na titul, bohužel ale po pádu získala bronz.

„Až na tým juniorek dopadlo vše podle očekávání,“ prozradil trenér SRC Fanatic Robert Mrkvička. „Tým juniorek udělal při vystoupení jednu chybu, deset vteřin před koncem jedna holka spadla. Bohužel takový je sport. Nedá se nic dělat,“ pokrčil rameny Mrkvička.

Fanatic se tak znovu ukázal v dobrém světle a dokázal, že Havlíčkův Brod má v aerobicovém světě dobré jméno. „Tým kadet A patřil k největším favoritům soutěže a podle očekávání titul získal. Tým kadet B skončil čtvrtý, nicméně první čtyři týmy jsou naprosto vyrovnané a mohlo to dopadnout jakkoliv. Obrovský kus práce přes prázdniny udělal nejmladší tým, zamakali na sobě a dotáhli to až na celkové druhé místo,“ zhodnotil Mrkvička.

Týmy juniorů a kadetů jsou nominovány na mistrovství světa, které se v prosinci koná na Martiniku. „Bohužel finanční náklady na cestu jsou obrovské, proto se světového šampionátu nezúčastníme. Zlato z loňského mistrovství světa tak nebudeme moci obhajovat,“ posteskl si trenér brodského SRC Fanatic.