Starší dorostenci brodského Slovanu získali jeden bod

Havlíčkův Brod - Po totálním propadáku v minulém týdnu doma s Prostějovem si jeli divizní starší dorostenci brodského Slovanu napravit pověst na jižní Moravu.

15.10.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Přivezli si sice cenný bod, výkonem však opět neuspokojili. Naopak jejich mladší kolegové po solidním výkonu smolně prohráli.

MS divize dorostu - starší
BŘECLAV – H. BROD 2:2

Do přestávky to byl vyrovnaný a tvrdý boj většinou o střed hřiště, gólových příležitostí příliš nebylo. Do vedení šli domácí domácí ve 20. minutě, když břeclavský hráč utekl po levé straně a jeho centr zužitkoval Pospiš - 1:0. Potom však Břeclav překvapivě povolila v tempu a po standardní situaci Báča srovnal na 1:1.
Po přestávce přišel nástup Břeclavi, jejich gólovky se rodily jako na běžícím pásu, hrdinou však byl brodský gólman Soukal, který doslova čaroval a nejméně pět tutovek vychytal. Kapituloval jen v 70. minutě po střele nejlepšího hráče domácích Hromka - 2:1. Až v poslední minutě šel Gramer s důrazem do domácího gólmana, sudí faul brodského hráče přehlédl a umožnil tak vyrovnání na 2:2.
„Za bod jsme vděčni, jedničku zaslouží jenom gólman Soukal, ostatní zůstali opět na slabém průměru,“ sportovně přiznal brodský trenér Ondřej Pavlas.
Góly: Pospiš, Hromek – Báča, Gramer. Poločas: 1:1. Havlíčkův Brod: Soukal – Freudenreich, Jakeš, Bubeník, Gramer – Polívka, Kunc, Herman (75. Turek), Hübner (70. Semelka) – Petřík, Báča (73. Mišovic).

MS divize dorostu - mladší
BŘECLAV – H. BROD 2:0

V prvním poločase měli sice hostující hráči mírně navrch, hrozili nejvíce z rohových kopů a standardních situací, chybělo však lepší střelecké zakončení.
Vstup do druhého poločasu měli lepší domácí, a také hned v úvodu šli do vedení 1:0. Slovan se potom dral do útoku, uhodilo však opět na druhé straně. V 70. minutě vystřelili domácí z dobrých dvaceti metrů, Rajdl na těžkém terénu podklouzl a míč mu zapadl do brány - 2:0.
„Odehráli jsme slušný zápas, místy jsme se tlačili do ofenzivy, v zakončení jsme však nebyli důrazní. Chybělo nám v některých chvílích i potřebné štěstí. Ve druhém poločase jsme dostali rychlý gól a domácí si náskok pohlídali,“ smutnil brodský trenér Stanislav Duben.
Góly: Ciprys 2. Poločas: 0:0. Havlíčkův Brod: Rajdl – Pazderka, Šíma, Klement, Staněk – Jelínek (66. Jiráček), Berky, Šidlák, Špiňar – Hofrichter (56. Gramer), Krejdl (72.Svoboda). Poločas: 0:0.
Tuto sobotu hostí dorostenci Slovanu Na Losích Kroměříž, starší dorostenci začínají v 10.15, mladší od 12.30 hodin.