„Byl to vůbec největší turnaj, který náš klub pořádal. Byla to dobrá oslava ročního trvání Poker Clubu Havlíčkův Brod,“ prozradil předseda brodského pokerového klubu a manažer šestého turnaje podniku UPCT.

Na turnaj dorazilo celkem šestapadesát hráčů, kteří si to rozdali nejen o finanční prémie, ale také o body do celkového pořadí seriálu.

Krčová byla pátá

Domácí klub byl v turnaji zastoupen dvanácti hráči, kteří si vedli výtečně. Hned pět jich totiž zasedlo k devítičlennému finálovému stolu. „Jako první vypadl Tomáš Fajmon z našeho klubu. Před flopem si hodně raisnul A-K, další Broďák Adam Hlaváč ho re-raisnul s A-A. Board ani jednomu hráči nic nepřinesl, a tak Fajmon vypadl,“ komentoval úvod na finálovém stole Medek.

Jako osmý vypadl slovenský zástupce Erik Orban. Sedmý vypadl další brodský hráč Martin Kunc. Šestý v pořadí skončil Miroslav Hurta, jako pátá vypadla jediná zástupkyně něžného pohlaví ve finále Lucie Krčová z Přibyslavi. Čtvrté místo obsadil další člen Poker Clubu Havlíčkův Brod Milan Kohoutek.

Dealer čaroval

Na bronzový stupínek se vyšplhal Adam Hlaváč z Havlíčkova Brodu. „Pro něj to byl vůbec první větší živý turnaj, přesto si počínal výborně,“ zhodnotil předseda brodského pokerového klubu.

Do finálového heads-upu tak nakonec nastoupil Josef Kubín s Janem Brandejsem. „V rozhodující hře se Kubín vydal all-in s dvěma dvojkami. Brandejs s komentářem: To musím callnout, dorovnal s A-A. Dealer poté čaroval. Flop Kubínovi sice pomoc nepřinesl, na turn ale přišla třetí dvojka a zdálo se, že tuto handu vyhraje. Jenže jako poslední karta přišlo eso a z vítězství na šestém podniku UPCT se radoval Brandejs,“ popisoval Medek.

Co je poker
Poker je karetní hra, která se v poslední době stává stále rozšířenějším druhem zábavy. UPCT v Havlíčkově Brodě se bude hrát ve variantě No Limit Texas Hold’em. Hráč v této variantě dostane na začátku dvě zavřené karty, poté následuje první kolo sázek. Po uzavření sázek se na stůl vyloží tři společné karty (tzv. flop) a následuje druhé kolo sázek. Poté přijde na řadu čtvrtá společná karta (tzv. turn), opět se sází a pátá společná karta (tzv. river), znovu přichází sázky. Nejlepší kombinace pěti karet (otevřených i zavřených) vyhrává bank.